Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com Konu Bilgileri
Konu Başlığı : 100 TEMEL ESER SORU BANKASI (BİR İLK)
Yazar : hasanca Paylaş :
Cevap Sayısı : 15 Görüntüleme : 3310

Gönder Konu Kapalı 
100 TEMEL ESER SORU BANKASI (BİR İLK)
hasancav
Özel Üye

***
Özel Üye
Kayıt Tarihi: Nov 2012
Mesaj Sayısı: 29
Cinsiyet: Bay
Nereden: Konya
Durumu: Çevrimdışı
Aldığı Teşekkür: 101
Mesaj: #1
15/12/2012 23:40
Değerli Arkadaşlar, 2 yıl üzerinde durduğum "100 TEMEL ESER SORU BANKASI" adlı çalışmayı nihayet bitirdim. Aşağıdaki ekte kitabın ilk 10 sayfasının tanıtımı ve kitap hakkında tanıtım yazısı mevcut.

KİTABIN YAZILIŞ AMACI: Son dönemlerde ülkemizde kitap okuma ve okutma çalışmaları gittikçe artmaktadır. Artık her öğrenci kitap okuma alışkanlığını kazanıp kendini bu yönde geliştirmektedir. Bu kapsam doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan 100 temel eser hemen hemen tüm okullara yayılmış bulunmaktadır. Bu noktada başta Türkçe öğretmenleri olmak üzere sınıf rehberleri, öğrencilerine bu eserleri okutup geri dönüşümü görmek istemektedirler. Bunu da gerçekleştirmek için okunan eserlerden sınavlar uygulamaktadırlar. Bunun için bir öğretmen hem kitabı okuyup hem de o kitapla ilgili onlarca soru hazırlama zahmetine girmektedir.
İşte bizim de hedefimiz bu alanda şu ana kadar hiçbir örneği olmayan bir soru bankası hazırlayıp meslektaşlarımıza sunmak istedik. Böylece hem öğretmenlerimiz için bir ders materyali hem de hızlı ölçme kolaylığı sağlayacağını düşündüğümüz bir kaynak hazırladık.

KİTABIN İÇERİĞİ: Kitap toplam 220 sayfadan oluşmaktadır. Her kitap için hazırlanmış 20 soru bulunmakta ve toplamda da 2000 soru yer almaktadır. Hazırlanan sorular tamamen Milli Eğitimin tavsiye ettiği kitaplardan oluşmaktadır. Bu eserlerle ilgili onlarca yayınevi bulunduğu için biz de en çok tercih edilen yayınevlerinin eserlerini kaynak olarak ele aldık ve bunları dipnot olarak kitabımızda yer verdik. Ayrıca her kitabın yazarının hayatını da özet olarak vermeye çalıştık.

* Tavsiye ve önerilerinizi bekliyoruz.


Ekli Dosya(lar) Bazı Dosyaları Sadece Özel Üyelerimiz İndirebilmektedir. Özel Üye Olmak İçin Tıklayınız.
.docx  100 temel eser yönerge.docx (Boyut: 13.2 KB / İndirme: 172)


 Teşekkür Edenler: mesuthayat , sibel , TürkçeM , TürkçEsra , yazanel , rana , süleyman , sesbayrağım , gokcensun , seherkan , semra67 , gulcinsefa
TürkçeMv
Site Sorumlusu

********
Site Sorumlusu
Kayıt Tarihi: Aug 2012
Mesaj Sayısı: 787
Cinsiyet: Bayan
Nereden: İzmir
Durumu: Çevrimdışı
Aldığı Teşekkür: 1330
Mesaj: #2
15/12/2012 23:55
Ellerinize sağlık hocam güzel bir çalışma düşünmüşsünüz. Her öğretmenin elinin altında bulunması gereken bir kaynak. Basarsanız eğer ilk alanlardan biri olacağım.


Niyeti iyilik olan, karşılaştığı kötülüğe takılıp kalmaz.

[Resim: images?q=tbn:ANd9GcRIWcrS1_lccd64aggxdvH...mzzP2I0MAA]

sibelv
Özel Üye

***
Özel Üye
Kayıt Tarihi: Aug 2012
Mesaj Sayısı: 190
Cinsiyet: Bayan
Nereden: Mardin
Durumu: Çevrimdışı
Aldığı Teşekkür: 164
Mesaj: #3
15/12/2012 23:58
İyi bir fikir bu çalışmanız. Hocam tebrik ederim sizi. Çok faydalı bir çalışmaya imza atmışsınız. Kitap olarak basılıp elimize bir an önce ulaşmasını temenni ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.


"Ya kırdığın gönlü Allah seviyorsa? Bilemezsin, bilseydin ödün kopardı.. Dokunamazdın.."
- Hz. Mevlâna

mesuthayatv
Site Yöneticisi

*********
Site Yöneticisi
Kayıt Tarihi: Jul 2012
Mesaj Sayısı: 3,267
Cinsiyet: Bay
Nereden: Diğer
Durumu: Çevrimiçi
Aldığı Teşekkür: 9056
Mesaj: #4
16/12/2012 00:17
Kitap okumanın insanlar üzerindeki etkileri saymakla bitmez. Öğrencilerimizin okuduğunu anlama ve yorumlama eksikliklerini gidermede kitap okuma sınavlarının önemi inkar edilemez. Düzenli ve çok kitap okuyan öğrencilerin derslerinde daha başarılı olduğunu, kendilerini daha iyi ifade ettiklerini biz öğretmenler kadar gözlemleyen başka biri olamaz. Başarılı, kendine güvenen, okuduğunu anlayan ve zeki ve çalışkan öğrenciler yetiştirmek için en büyük yardımcımız olarak kitap okuma sınavlarını görmekteyim.

Bu çalışmanızı daha önce benimle paylaştığınızda çok beğenmiştim. Gerçekten de tüm öğretmenleri kitap sınavı için soru hazırlama işkencesinden kurtaracak çok faydalı bir çalışma hazırlamışsınız. Sizin gibi çalışkan öğretmenlerimiz sayesinde işimiz kolaylaşıyor ve yaptığımız işlerden daha çok zevk alıyoruz.

Her öğretmenin elinin altında bulunması gereken değerli bir kaynak olmuş. Bu çalışmanızın bir an önce kitap olup elimize ulaşmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Ellerinize sağlık. Çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar diliyorum...
speeder33v
Aktif Üye

***
Üye
Kayıt Tarihi: Nov 2012
Mesaj Sayısı: 57
Cinsiyet: Bay
Nereden: Adıyaman
Durumu: Çevrimdışı
Aldığı Teşekkür: 36
Mesaj: #5
16/12/2012 00:23
elinize sağlık....TürkçEsrav
Stajyer Üye

**
Üye
Kayıt Tarihi: Aug 2012
Mesaj Sayısı: 12
Cinsiyet: Bayan
Nereden: Ankara
Durumu: Çevrimdışı
Aldığı Teşekkür: 10
Mesaj: #6
16/12/2012 00:27
Elinize sağlık hocam.Kitaplığımda mutlaka yer alacak Smile


Hayatta hep mutlu olursam, hayalini kuracak neyim kalır?

« Önceki | Sonraki »


Forum'a Git: