Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.ComTürkçe Dersi Kaynak DVD'si Satışı

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir
Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com Konu Bilgileri
Konu Başlığı : 100 TEMEL ESER SORU BANKASI (BİR İLK)
Yazar : hasanca Konuyu Paylaş :
Cevap Sayısı : 15 Görüntüleme : 4716

100 TEMEL ESER SORU BANKASI (BİR İLK)
Konu: 10
Mesaj: 29
Teşekkür: +104
Cinsiyet: Bay
Katılış Tarihi: 26/11/2012

Değerli Arkadaşlar, 2 yıl üzerinde durduğum "100 TEMEL ESER SORU BANKASI" adlı çalışmayı nihayet bitirdim. Aşağıdaki ekte kitabın ilk 10 sayfasının tanıtımı ve kitap hakkında tanıtım yazısı mevcut.

KİTABIN YAZILIŞ AMACI: Son dönemlerde ülkemizde kitap okuma ve okutma çalışmaları gittikçe artmaktadır. Artık her öğrenci kitap okuma alışkanlığını kazanıp kendini bu yönde geliştirmektedir. Bu kapsam doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan 100 temel eser hemen hemen tüm okullara yayılmış bulunmaktadır. Bu noktada başta Türkçe öğretmenleri olmak üzere sınıf rehberleri, öğrencilerine bu eserleri okutup geri dönüşümü görmek istemektedirler. Bunu da gerçekleştirmek için okunan eserlerden sınavlar uygulamaktadırlar. Bunun için bir öğretmen hem kitabı okuyup hem de o kitapla ilgili onlarca soru hazırlama zahmetine girmektedir.
İşte bizim de hedefimiz bu alanda şu ana kadar hiçbir örneği olmayan bir soru bankası hazırlayıp meslektaşlarımıza sunmak istedik. Böylece hem öğretmenlerimiz için bir ders materyali hem de hızlı ölçme kolaylığı sağlayacağını düşündüğümüz bir kaynak hazırladık.

KİTABIN İÇERİĞİ: Kitap toplam 220 sayfadan oluşmaktadır. Her kitap için hazırlanmış 20 soru bulunmakta ve toplamda da 2000 soru yer almaktadır. Hazırlanan sorular tamamen Milli Eğitimin tavsiye ettiği kitaplardan oluşmaktadır. Bu eserlerle ilgili onlarca yayınevi bulunduğu için biz de en çok tercih edilen yayınevlerinin eserlerini kaynak olarak ele aldık ve bunları dipnot olarak kitabımızda yer verdik. Ayrıca her kitabın yazarının hayatını da özet olarak vermeye çalıştık.

* Tavsiye ve önerilerinizi bekliyoruz.Ek Dosyalar
.docx   100 temel eser yönerge.docx (Dosya Boyutu: 13.2 KB / İndirme Sayısı: 178)

.
Konu: 309
Mesaj: 847
Teşekkür: +1581
Cinsiyet: Bayan
Katılış Tarihi: 04/08/2012

Ellerinize sağlık hocam güzel bir çalışma düşünmüşsünüz. Her öğretmenin elinin altında bulunması gereken bir kaynak. Basarsanız eğer ilk alanlardan biri olacağım.

Niyeti iyilik olan, karşılaştığı kötülüğe takılıp kalmaz.


Teşekkür Edenler:
.
Konu: 18
Mesaj: 217
Teşekkür: +213
Cinsiyet: Bayan
Katılış Tarihi: 04/08/2012

İyi bir fikir bu çalışmanız. Hocam tebrik ederim sizi. Çok faydalı bir çalışmaya imza atmışsınız. Kitap olarak basılıp elimize bir an önce ulaşmasını temenni ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.


"Ya kırdığın gönlü Allah seviyorsa? Bilemezsin, bilseydin ödün kopardı.. Dokunamazdın.."
- Hz. Mevlâna

Teşekkür Edenler:
.
Konu: 2,527
Mesaj: 4,120
Teşekkür: +12023
Cinsiyet: Bay
Katılış Tarihi: 17/07/2012

Kitap okumanın insanlar üzerindeki etkileri saymakla bitmez. Öğrencilerimizin okuduğunu anlama ve yorumlama eksikliklerini gidermede kitap okuma sınavlarının önemi inkar edilemez. Düzenli ve çok kitap okuyan öğrencilerin derslerinde daha başarılı olduğunu, kendilerini daha iyi ifade ettiklerini biz öğretmenler kadar gözlemleyen başka biri olamaz. Başarılı, kendine güvenen, okuduğunu anlayan ve zeki ve çalışkan öğrenciler yetiştirmek için en büyük yardımcımız olarak kitap okuma sınavlarını görmekteyim.

Bu çalışmanızı daha önce benimle paylaştığınızda çok beğenmiştim. Gerçekten de tüm öğretmenleri kitap sınavı için soru hazırlama işkencesinden kurtaracak çok faydalı bir çalışma hazırlamışsınız. Sizin gibi çalışkan öğretmenlerimiz sayesinde işimiz kolaylaşıyor ve yaptığımız işlerden daha çok zevk alıyoruz.

Her öğretmenin elinin altında bulunması gereken değerli bir kaynak olmuş. Bu çalışmanızın bir an önce kitap olup elimize ulaşmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Ellerinize sağlık. Çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar diliyorum...Türkiye'nin En Kaliteli Türkçe Dersi Kaynak Sitesi

www.mesuthayat.com
Teşekkür Edenler:
.
Konu: 2
Mesaj: 57
Teşekkür: +39
Cinsiyet: Bay
Katılış Tarihi: 19/11/2012

elinize sağlık....


Teşekkür Edenler:
.
Konu: 1
Mesaj: 12
Teşekkür: +10
Cinsiyet: Bayan
Katılış Tarihi: 12/08/2012

Elinize sağlık hocam.Kitaplığımda mutlaka yer alacak Smile

Hayatta hep mutlu olursam, hayalini kuracak neyim kalır?

Teşekkür Edenler:
.


Hızlı Menü:


Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir

Türkiye
Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye, © 2002-2015 MyBB Group
Forum Destek Yetkilisi: Samed BAYRAM


Tasarım
LiveZilla Live Chat Software