Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com Konu Bilgileri
Konu Başlığı : 2.iliçi ve 2.iller arası Yer Değiştirme Yapılacak mı?
Yazar : Mesut Hayat Konuyu Paylaş :
Cevap Sayısı : 0 Görüntüleme : 555


2.iliçi ve 2.iller arası Yer Değiştirme Yapılacak mı?
Konu: 2,786
Mesaj: 4,528
Teşekkür: +19955
Cinsiyet: Bay
Katılış Tarihi: 17/07/2012

2. il içi ve 2. iller arası Yer Değiştirme Yapılacak mı ?18 Haziran 2015 tarihinde iller arası yer değiştirme sonuçlarının açıklanmasıyla öğretmenlerin 2015 yılı isteğe bağlı iliçi ve ildışı yer değiştirme işlemleri tamamlandı.
Ancak bu süreçte gerek iliçi atamalarda gerekse iller arası atamalarda büyük sorunlar yaşanmıştır. Özellikle norm kadrosu güncellenmeyen okulların durumu, okul dönüşümlerinin bitmemesi nedeniyle öğretmenler mağdur olmuştur.

2.İliçi Yapılmalıdır
Emeklilik iş ve işlemleri Temmuz ayında tamamlanacaktır. Emekli olan öğretmenlerin boşaltacaı kadrolara atama yapılmalıdır.Ayrıca iller arası yer değiştiren öğretmenlerin boş kalan kadrolarına ve norm güncellemesi tamamlanan okullarda boş kalan kadrolara atama yapılmalıdır. Bakanlığın öğretmenlerimizin taleplerine karşı duyarlı davranarak Temmuz ayı sonunda 2.iller arası yer değiştirme başvurularını duyurmasını temenni ediyoruz.

2.İller Arası Yer Değiştirme Yapılmalıdır
İliçi atamalarda yaşanan norm kadro güncelleme, okul dönüşümleri vb. sorunlar iller arası kontenjan listesine de yansımıştır. Ayrıca sitemize gelen bazı duyumlara göre emeklilik için gün sayan bazı öğretmenlerin sırf yolluk alabilmek için iller arası atama ile büyük şehirlere ve sahil şehirlerine tayin istedikleri, tayinleri çıktıktan kısa bir süre sonra emekli olacakları söylenmektedir. Bu durum yıllarca konuşulan ancak çare bulunamayan sorunlardan biridir. Oysa ki Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen atama ve yer değiştirme  yönetmeliğinde ve ilgili diğer yönetmeliklerde, atamasının yapıldığı ilde 3 yıl çalışmadan emeklilik başvurusu yapılamaz  vb. düzenlemesi yapması durumunda, memleketine gidebilmek için 15-20 yıl bekleyen öğretmenlerimizin önü açılmış olacaktır.
Tüm bu düzenlemelerden sonra bakanlık öğretmenlerimizin taleplerine sessiz kalmayarak Ağustos ayında 2.iller arası yer değiştirme duyurusunu yapmalıdır.

MemurHavadis.com


Türkiye'nin En Kaliteli Türkçe Dersi Kaynak Sitesi
www.mesuthayat.comTeşekkür Edenler:
Alıntı Yap
.

MesutHayat Kazandıran Kitaplar


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Müdürlük Mülakat Sonuçlarını Açıklayan İller doğanumut 0 476 29/10/2014, 12:16
Son Yorum: doğanumut

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkiye
Powered by MyBB © 2002-2017 MyBB Group
Forum Destek Yetkilisi: Samed BAYRAM


Tasarım