Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.ComTürkçe Dersi Kaynak Flash Disk


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com Konu Bilgileri
Konu Başlığı : " acı "
Yazar : sk44 Konuyu Paylaş :
Cevap Sayısı : 2 Görüntüleme : 1423


" acı "
Konu: 28
Mesaj: 113
Teşekkür: +307
Cinsiyet: Bay
Katılış Tarihi: 23/09/2012

" Yağmur hüznüyle yıllarca bekledim, bir rahmet damlasını. Acılar denizinde kendi izlerimi buldum; yıkık, çaresiz, perişan... "

Çaresiz yüreğimden;
Keşke bir nefes kadar yanında olsaydım, içine dolsaydım dem dem nefes nefes; içimi ıslasaydım yağmurlarında, belki kuruyan çöllerim filizlenirdi. Yüreğime bir esenlik, yüzüme bir tebessüm gelirdi. Sensiz acılar hüküm sürmüş payitahtımda, sensiz hezeyanlar sarmış gül bahçemi, sensiz ölüm olmuş kaderim, sensiz mazi olmuş tek tesellim. Acılar denizinde yakma bu firkatle, yakma beni bu sensizlikle...
Bugün bir şubat soğuğunda ellerimi açtım semaya, bir nefes çektim yüreğimden boşanan sözlerle seni andım. Tarumar olmuş her şeyim. Seni hatırladım oturduğun koltukta, hep benim diye su içtiğin bardağı, suskunlukla seyrettiğin o pencerede andım izlerini, yürüdüm peşinde.
Gecelerde bari gel, kandillerde bari gel, bayramlarda bari gel... Yeter yalvarttırma yüreğime damıttığım sözlerini.Hiç olmazsa bir yaz mevsimi gel, ellerimle çiçeklerle karşılarım seni. Doya doya hissederim, sensizliğinde tuttuğum orucu. Gece gibi gel, her şey karanlık olsun da bir senin ışığın aydınlatsın dünyamı. Bir ses gibi gel, bekledim seni yıllar yılı. Bekledim seni. Artık ağlatma son nefesimi vermeden gözlerim son bir kez görsün gözlerini, ellerim sensizlikle yoğrulmuş, son anımda bari hissettir kendini. Adını hüzün koysaydım bu kadar yanmazdım belkide. Ama ben hayat koydum. Varlığım gibi, canım gibi... Sahi peri misin? Yıllar yılı bekledim gelmeni de gönlüme bir başkasını almadım.
Ey sevgili! Bari bir yağmur mevsimi gel, kuruyan toprağımı yeşertirim senle. En azından son nefesimi verdiğimde göreyim seni dünyalık gözlerle. Zaten hiç kavuşamadım, zaten ölümü bekleyen bir âmâyım. Ne olursun bu yarı yolda koyma beni, beni hüznüne bulaştırma, beni daha fazla yakma, yakma..."öyle yaşayacaksın ki; her şey lal ve ebkem kesilecek doğruluğunla"

Teşekkür Edenler:
Alıntı Yap
.
Konu: 30
Mesaj: 127
Teşekkür: +361
Cinsiyet: Bay
Katılış Tarihi: 15/09/2012

ellerinize ve yüreğinize sağlık

Teşekkür Edenler:
Alıntı Yap
.
Konu: 0
Mesaj: 54
Teşekkür: +23
Cinsiyet: Bay
Katılış Tarihi: 27/07/2012

teşekkürler.


Teşekkür Edenler:
Alıntı Yap
.Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkiye
Powered by MyBB © 2002-2018 MyBB Group
Forum Destek Yetkilisi: Samed BAYRAM


Tasarım