Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.ComTürkçe Dersi Kaynak Flash Disk


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com Konu Bilgileri
Konu Başlığı : Aile Birliği Mazereti Atamalarında Adres Kayıt Sistemi(AKS) Sorunu
Yazar : doğanumut Konuyu Paylaş :
Cevap Sayısı : 0 Görüntüleme : 572


Aile Birliği Mazereti Atamalarında Adres Kayıt Sistemi(AKS) Sorunu
Konu: 1,257
Mesaj: 1,928
Teşekkür: +1115
Cinsiyet: Bay
Katılış Tarihi: 20/07/2012

33612.jpg Anadolu Eğitim Sendikası olarak; Milli Eğitim Bakanlığına başvurarak, büyükşehir olmayan illerde uygulanmayan adres kayıt sistemi sorununu dile getirdik. Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre hazırlanan atama kılavuzlarında, eşin çalıştığı yerleşim merkezi atama bölgesi sayılırken, büyükşehir olmadığı için ikamet edilen bölge atama bölgesi sayılmamaktadır. Bu durumun düzeltilmesi ve ikametgahın bulunduğu yerleşim yerinin de atamaya açılmasının, atamaya bir genişlik kazandıracağını ve mağduriyetleri azaltacağını belirttik.

Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği

Sayı :  676-17/4715                                                                                       Tarih:12/09/2017
Konu: Aile Birliği Mazereti Atamalarında  Adres Kayıt Sistemi(AKS) Sorunu
           
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne
 
 
  İlgi: a) 17/04/2015 Tarih ve 29329 Sayılı Millî Eğitim Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme
               Yönetmeliği 
          b) 12/07/2017 Tarihinde MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Tarafından                 
              Yayımlanan Öğretmenlerin 2017 Yılı Yaz Tatili Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği              
               Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme    
               Kılavuzu
       
              Bakanlığınız tarafından 17 Temmuz 2017 tarihinde “Öğretmenlerin 2017 Yılı Yaz Tatili Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Kılavuzu” yayımlanmıştır. Kılavuzun Başvuru ve Tercihler başlığı altında 2. Tercihler b) İl içinde bölümünde “Büyükşehir statüsündeki illerde görev yapan öğretmenler, eşlerinin görev yaptıkları ilçe ile Adres Kayıt Sistemine (AKS) kayıtlı ikametgâhlarının bulunduğu ilçedeki eğitim kurumlarını tercih edebilecektir.” Yazmaktadır.
 
             Yine aynı bölümün devamında “Büyükşehir statüsünde olmayan illerde yapılacak yer değişikliği işlemlerinde il merkezleri, ilçeler, beldeler ve köylerin her biri ayrı bir yerleşim yeri olarak değerlendirilecek ve bu yerleşim yerleri arasında yer değişikliği başvurusu yapılabilecektir. Bu yerleşim yerlerinin içindeki eğitim kurumları arasında yer değişikliği yapılmayacaktır. Büyükşehir belediyesi statüsünde olmayan illerde görev yapan öğretmenler, yalnızca mazeretlerinin bulunduğu il merkezi (belde ve köyler dâhil) ya da ilçedeki (belde ve köyler dâhil) eğitim kurumlarını tercih edebilecektir. Eşleri aynı ilçenin köy veya beldelerinde görev yapan öğretmenler, öncelikle eşlerinin olduğu yerdeki eğitim kurumlarını tercih edecekler; eşlerinin bulunduğu yerde atanabilecekleri herhangi bir eğitim kurumu bulunmaması halinde ise yakın köy veya beldelerdeki eğitim kurumlarını tercih edebilecektir.” Yazmaktadır.
 
              Büyükşehir statüsünde uygulanan ancak büyükşehir olmayan illerde uygulanmayan “Adres Kayıt Sistemi” ile eş durumu atamaları daha da zorlaştırılmaktadır. Büyükşehir olmayan illerde de adrese göre atama istenmesi atamalara bir genişlik kazandıracak ve mağduriyetleri azaltacaktır. Konu ile ilgili gereken adımların atılarak, eş durumu atama kılavuzlarında değişiklik yapılması yerinde bir uygulama olacaktır.
 
Gereğini arz ederiz.
 
AES
http://www.aes.org.tr/haber-812-aile-bir...orunu.html
haber-812-aile-birligi-mazereti-atamalar...orunu.html


Teşekkür Edenler:
Alıntı Yap
.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ocak 2018 Özür Durumu Atamalarında Merak Edilen Tüm Sorular ve Cevapları doğanumut 0 895 30/12/2017, 13:28
Son Yorum: doğanumut

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkiye
Powered by MyBB © 2002-2018 MyBB Group
Forum Destek Yetkilisi: Samed BAYRAM


Tasarım