Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com Konu Bilgileri
Konu Başlığı : Belediye Otobüslerinde Olmazsa Olmaz 6 Yolcu Tipi :)
Yazar : Mesut Hayat Konuyu Paylaş :
Cevap Sayısı : 1 Görüntüleme : 1526


Belediye Otobüslerinde Olmazsa Olmaz 6 Yolcu Tipi :)
Konu: 2,962
Mesaj: 4,746
Teşekkür: +26379
Cinsiyet: Bay
Katılış Tarihi: 17/07/2012

Şöyle bir dikkatli baksak kişilerin farklı ama tiplerin aynı olduğunu fark ederiz. Belli şehirlerde, bölgelerde değil, otobüsün olduğu her yerde vardır bu tipler. Bir kısmını sunalım.

1. ŞOFÖR KANKALARI

Ekonomik_Surus.JPG
Bu vatandaşlar otobüse bindikleri andan itibaren şoförün yanındadır. Akbil makbil basmazlar. Selam verip muhabbete dalarlar. Geçenlere yol verirler. Kesinlikle yerlerinden ayrılmazlar. Seyir halindeyken şoförle konuşma yasağı umurlarında bile değildir. Kimi zaman şoförün kızdığı diğer sürücülere onun yerine küfürler yağdırıp destek olurlar.

2. DEDİKODUCU TEYZELER

samsun+gezisinden+kalanlar+132.jpg
Bu teyzeleri susturmanın mümkünatı yoktur. Gelinlerinden girip, damatlarında mola verip, komşularından çıkarlar. Herkes haksızlık etmiştir bu teyzelere. Herkes kötüdür. Eğer kızsanız size damat adayı bile bulabilme vasıfları vardır.

3. BELEŞE GAZETE OKUYANLAR

otobussergisi01.jpg
Spor ve siyasetle ilgili, gündemi takip eden yolculardır. Ancak, yandakinin veya öndekinin gazetesinden. Hatta, bazen abartıp gazete okuyan kişi sayfa çevirdiğinde sinirlenirler. Bu sinirlerini de belli ederler burunlarından soluyarak. Çünkü, henüz bitirmemişlerdir o sayfayı. Zararsızlardır. Rahatsız edici olsalar da bırakın okusunlar garipler.

4. KİTAP KURTLARI

Son%20Durak%20Kitap%20Projesi%205.JPG
Gerek oturdukları yerde, gerekse ayakta, kitapları hiçbir zaman ellerinden düşmez. Sürekli okurlar. Kişisel gelişimlerine özen gösterirler. Ülkemizin otobüste kitap okuyan kişi ortalamasını arttırırlar. Ancak, bazen dikkat ettiğinizde görürsünüz ki; kimileri yirmi dakikadır aynı sayfayı okumakla meşguldürler. Yavaş okuduklarını düşünüp geçersiniz

5. GENÇLERİN YER VERMESİ İÇİN PSİKOLOJİK BASKI YAPAN TEYZELER

1_079.jpg?m=1326669540
Otobüse bindikleri andan itibaren yerinizde gözleri vardır. Başınıza dikilirler. Ağrıları sızıları olduğunu belli edecek sesler çıkartırlar. Eğer kalkmazsanız gözlerini size dikerler. Gözlerine baktığınız an yandınız demektir zaten. Telepati yetenekleriyle beyninize hükmederler. "Bana yer ver. Bana yer ver." sesleri duyarsınız derinlerden bir yerlerden. kalkarsınız da mecbur.

6. ŞOFÖRE İSYAN EDEN YİĞİTLER

Spartacus+Resim.jpg
Şoförün tek çekindiği yolcu tipidir. Şoför, "Arkalara doğru ilerleyelim." dediğinde "Yer mi var da ilerleyelim." derler. Otobüs dolduğu halde yolcu almaya devam ettiğinde, "Kaptan daha nereye yolcu alıyon?"diye çıkışırlar. Otobüs yavaşsa, "Kaptan hadi biraz hızlı. İşimiz gücümüz var." diye kükrerler. Her otobüste olmalıdırlar. Duygulara tercümandırlar.

Türkiye'nin En Kaliteli Türkçe Dersi Kaynak SitesiTeşekkür Edenler:
Alıntı Yap
.
Konu: 2,962
Mesaj: 4,746
Teşekkür: +
Cinsiyet: Bay
Katılış Tarihi: 17/07/2012

Ben 4 numaradaki gibi takılırım genelde... (Kitap kurtları) Smile
Ya siz...

Türkiye'nin En Kaliteli Türkçe Dersi Kaynak SitesiTeşekkür Edenler: zhellwedro
Alıntı Yap
.Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkiye
Powered by MyBB © 2002-2018 MyBB Group
Forum Destek Yetkilisi: Samed BAYRAM


Tasarım