Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com Konu Bilgileri
Konu Başlığı : bunu paylaşmak istedim :(((
Yazar : ugur33 Konuyu Paylaş :
Cevap Sayısı : 5 Görüntüleme : 2748


bunu paylaşmak istedim :(((
Konu: 2
Mesaj: 3
Teşekkür: +3
Cinsiyet: Bay
Katılış Tarihi: 10/09/2012

Eğitim Düşmanları

Eğitim Düşmanları

Osmaniye Bahçe İlçesinde Öğretmen olarak görev yapıyorum.Bilenler bilir Adana nın eski ilçesi Osmaniye nin ilçesiyiz.Son 10 yılda ilçemizde toplamda 6 Fen Lisesi kazanan çıkmamıştı.2012 de tek seferde 6 fen öğrencimizi fen lisesine gönderdik.Başarımız katlanarak gidiyordu.Ancak bu sene Osmaniye müfettiş grubundan 1. grub Bahçe ilçemize rehberlik! Ve teftiş ! için görevlendirildiler.Bilhassa Hasan ÖZKAN ve Mehmet CİNKARA ismli 2 eğitim düşmanı bu sene ilçeyi helak ettiler.Ne mi yaptılar , inanın onların yaptığını Rumlar nede Ermeniler yaptı?
1.Sınıflara girip öğretmen ve öğrencilerin mahremiyetine saygı göstermeden öğrenci çantalarına yönelip arama yaptılar.Ne mi aradılar çantalarda yoğun arama sonrasına silah,uyuşturucu,pornografik yayın,örgütsel doküman,kaçak sigara çıkmadı test çıktı.Evet test çıktı.Fark etmedi öğretmen bu örgütsel dökümanlardan dolayı yoğun fırça yedi ve tehdit edildi.Çocuklar o günden sonra test çözmeyi bıraktılar.Öğretmenlerde velisinin aldığı testi öğrencinin okula getirmesini yasakladı
2.Rehberlik almak için düşüncesi ile saf öğretmenim bunlara soru sordu- sayın müfettişim 1.sınıflarda yaş grupları sıkıntı oluyor ne önerirsiniz deyince, kılavuz kitap geldi bak oku , yapamıyorsan git istifa et.Mükemmel rehberlik etmiş oldu öğretmenime ,günlerce ağladı öğretmenim.
3. Her sınıftan bir temsilci topladılar sınıflara ,çocuklara ?öğretmenler size ödev veriyor mu? Test veriyor mu? Bahçe temizliği yapıyor musunuz? Kızıyorlar mı? Gibi birçok dahice soru sorup eğitim kalitesini öğrenciyi ispiyonculuğa, jurnalciliğe , yalancılığa yönlendirdiler.Bazı çocuklar bir iki isteğini verince.Çocuğun biri soruyor öğretmenlere ne yapacaksınız deyince ,onlara günlerini göstereceğiz deyip öğretmeni sıfırladılar.Öğrencinin biri bana bakıp birkaç gün pis pis sırıtıyordu, hayırdır ağzın kulaklarına varıyor deyince , öğretmenim müfettişler sizi dövmedimi? Diğeri ne zaman atılıyorsunuz? Şeklinde cevap verdiler.O gün bu gündür okulda hırsızlık , birbirini dövme,okuldan kaçma gibi öğrenci vukuatlarına yetişemiyoruz.Çünkü müfettiş amcalarını bize günümüzü göstereceklerini söylediler.
4. Yazın kayıt dönemi bazı veliler okula toplamda 6-7 top fotokopi kağıdı hibe ettiler ki hani bunu dayanarak okul açıldığında müdür çocuğunu istediği öğretmene verir mi diye köylü kurnazlığı yaptılar Bahçe Atatürk İlk okulunda müdür İsmail BAZ?a .İsmail BAZ adam gibi adam kırmamak için onun haberi bile olamayan okula memur odasına bırakılan fotokopi kağıdına bakarak değil vicdanının sesiyle kura çekip son 5 yılda olduğu gibi 1.sınıfları oluşturdu.Veli ne yaptı , müdür benden kağıt istedi diye şikayet etti.6 veli ifadeye çağrıldı 5 tanesi kağıt vermedik ve istenmedi diye ,ifade verdi.Sadece biri verdim dedi.Verip vermediği meçhul du ama bu eğitim düşmanları ne yaptı, müdür sanki okul sattı, dağa çıktı ,terör eylemi yaptı, okula bilgisi dışında gelen 1 top 5 tl lik fotokopi kağıdı yüzünden maaş kesim cezası önerildi.Bu durumu müdür İsmail BAZ guruna yediremedi , sindiremedi, dün kalp krizi geçirdi ve vefat etti.Okulunu müdürsüz ,3 çocuğunu babasız , eşini genç yaşta dul bıraktı.

Tebrikler müfettişler ilçenin eğitimi motivasyonunu sıfırlamayı başardınız.Görevi rehberlik yapmak olan, sonra de teftiş etmek ilçeyi bitirdiler, bir hayatı toprağa gömdüler


Teşekkür Edenler: Mesut Hayat , Kariha_06 , zekisey
Alıntı Yap
.
Konu: 9
Mesaj: 16
Teşekkür: +144
Cinsiyet: Bay
Katılış Tarihi: 17/09/2012

sözün bittiği yer ...

Teşekkür Edenler: Mesut Hayat
Alıntı Yap
.
Konu: 0
Mesaj: 22
Teşekkür: +16
Cinsiyet: Bay
Katılış Tarihi: 05/09/2012

ya ne diyebiliriz ki madem o kadar öğretmenliği biliyorlardı madem müfettiş olmayıp öğretmenliğe devam etselerdi. herkes iliyor ki bunların çoğu meslekten bir haber


Teşekkür Edenler: Mesut Hayat
Alıntı Yap
.
Konu: 1
Mesaj: 5
Teşekkür: +2
Cinsiyet: Bay
Katılış Tarihi: 14/09/2012

Öğretmenim, ben 12 yıllık öğretmenim, Şu kısa meslek hayatımda müfettişler hakkındaki tecrübem şudur: ne kadar yüzüne gülerse gülsün asla güvenip açık verme. her söylediğine he de. anlamış gibi yap anlama. çünkü öğretmen işini müfettişten iyi yapar. Şunu çok iyi biliyoruz ki öğretmenlikten korkanlar ya idareci oldular ya müfettiş.

Teşekkür Edenler: eryaman , Mesut Hayat
Alıntı Yap
.
Konu: 16
Mesaj: 312
Teşekkür: +211
Cinsiyet: Bayan
Katılış Tarihi: 16/09/2012

Şoke oldum yazı biterken.... Yazının bütünü içler acısı, ama müfettişlerin öğretmenlere karşı olan tavırlarını bildiğim/iz için pek de üzerinde durmadım ilk bölümlerde. Çünkü müfettişlerin ortak cümleleri, aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorlar. Amaaa yazının bitimindeki haber çok üzücü Sad Donup kaldım desem mübalağa yapmam Sad


Gittiğim eğer bensem, söyle bana kimden gittim?
Sende yoktum zaten ben, ben yine bende bittim...

Teşekkür Edenler: Mesut Hayat , zekisey
Alıntı Yap
.
Konu: 0
Mesaj: 12
Teşekkür: +5
Cinsiyet: Bayan
Katılış Tarihi: 10/10/2012

Aradan epey vakit geçmiş ama yazıyı yeni fark ettim ve çooook üzüldüm. Müdürünüze Allah'tan rahmet diliyorum. Umarım kimse işini yaparken insanlığını da yanına almayı unutmaz.

Teşekkür Edenler:
Alıntı Yap
.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Milyonlarca kişi bunu öğrenmek İçin e-devlet'e akın ediyor doğanumut 0 798 13/03/2018, 19:11
Son Yorum: doğanumut
  ADAYLAR DİKKAT !! BUNU YAPMAYI UNUTMAYIN ! doğanumut 0 328 01/07/2017, 14:47
Son Yorum: doğanumut

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkiye
Powered by MyBB © 2002-2018 MyBB Group
Forum Destek Yetkilisi: Samed BAYRAM


Tasarım