Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com Konu Bilgileri
Konu Başlığı : Instagram kullancıları dikkat! 100 bin kişi tuzağa düştü
Yazar : leyla34 Konuyu Paylaş :
Cevap Sayısı : 0 Görüntüleme : 1169


Instagram kullancıları dikkat! 100 bin kişi tuzağa düştü
Konu: 422
Mesaj: 787
Teşekkür: +2293
Cinsiyet: Bayan
Katılış Tarihi: 20/07/2012

Instagram kullancıları dikkat! 100 bin kişi tuzağa düştü

Mobil dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım uygulamarından biri olan Instagram, birçok sosyal ağ gibi sahte beğeni uygulaması tehdidi altında. Şirket, kullanıcılara bedava takipçi ve beğeni vaat eden bir uygulamanın 100 bin kişinin şifresinin çalınmasına neden olduğunu açıkladı

[Resim: instagram_fotograflari_satmaktan_vazgect...967319.jpg]

Bir zamanlar Twitter'da salgın haline dönüşen bedava takipçi takıntısı, şimdi de Instagram'a bulaştı. Dünya genelinde 150 milyonu aşkın kullanıcı olan uygulamanın kullanıcıları, kendilerine bedava takipçi ve beğeni vaat eden 'IntsLike' adlı uygulamanın mağduru oldu.
Mashable sitesinin haberine göre, InstLike, Instagram kullanıcılarına paylaştıkları fotoğraf ve videoları beğenecek bedava takipçiler vaat ediyor. Uygulama, indirildikten sonra kullanıcıların Instagram'daki kullanıcı adı ve şifresini istiyor, bu bilgiler alındıktan sonra hesabına erişebildiği kişiler mobil cihazlarından oluşan bir botnet oluşturuyor.
Instagram'ın verdiği bilgiye göre, şu ana kadar 100 bin kullanıcı bu tuzağa düşmüş durumda.
İlk olarak Symantec'in uyarıda bulunduğu uygulama, kayıt yapılmasının ardından hesabınıza rasgele diğer kullanıcıları ekliyor. IntsLike, uygulama penceresinde 'Hesabınızı çalmıyoru' ifadesine yer veriyor. Ancak Symantec'e göre yapılan işlemin tanımı hırsızlık.
UYGULAMA PLATFORMLARINDAN KALDIRILDI
Symantec'in kötü amaçlı faaliyetlerini tespit ettiği IntsLike, Android'e 9 Haziran, iOS'e ise 19 Eylül tarihlerinde sunuldu.
Güvenlik şirketinin yaptığı uyarıların ardından, uygulama Google Play ve AppStore'dan sırasıyla 25 Ekim ve 7 Kasım tarihlerinde kaldırıldı. Ancak bu tarihlere kadar en az 100 bin kişinin indirdiği uygulama, 5 Ekim tarihinde AppStore'da 22'inci sıraya kadar yükseldi.
Mashable'ın verdiği bilgiye göre, Google Play'den kaldırıldığında ise uygulamanın indirilme miktarı 100-500 bin arasında görülüyordu.
Symantec güvenlik yetkilisi Satnam Narang, "İnsanlar bu uygulamaya güvenip güvenmemeleri gerektiğini sorgulamamış. Uygulama ekstra beğeni ve takipçi için ücret bile talep etmeye başlamış" dedi. It also convinced people to pay for extra Likes and followers.
Apple, IntsLike'ın toplamda ne kadar indirildiği hakkında açıklama yapmadı.
Uygulamayı indiren kullanıcıların en kısa zamanda IntsLike'ı silmesi ve şifresini değiştirmesi gerekiyor.Teşekkür Edenler:
Alıntı Yap
.Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkiye
Powered by MyBB © 2002-2019 MyBB Group
Forum Destek Yetkilisi: Samed BAYRAM


Tasarım