Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.ComTürkçe Dersi Kaynak Flash Disk


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com Konu Bilgileri
Konu Başlığı : Meb İl Dışı-İl İçi Tayinlerine Hazırlanıyor
Yazar : Mesut Hayat Konuyu Paylaş :
Cevap Sayısı : 1 Görüntüleme : 1659


Meb İl Dışı-İl İçi Tayinlerine Hazırlanıyor
Konu: 3,049
Mesaj: 4,831
Teşekkür: +28949
Cinsiyet: Bay
Katılış Tarihi: 17/07/2012

Meb İl Dışı-İl İçi Tayinlerine Hazırlanıyor Meb, Norm Kadro Güncellemesini 20 Nisan 2016- 16 Mayıs 2016 arasında yapacak. Ve daha sonra tayin işlemlerine başlayacak.

18.06.2014 Tarihli ve 29034 Sayılı Resmi Gazete'de Yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmeliğinin 26. Maddesinde, "Eğitim kurumlarının norm kadro sayılarının bu Yönetmelikte yer alan norm kadro kriterleri çerçevesinde değişmesi halinde, değişikliğe konu olan eğitim kurumlarının norm kadro sayıları Bakanlığın uygun gördüğü tarihlerde yeniden belirlenir. Yeni açılan eğitim kurumları ile yeni derslik/şube açılan veya kapatılan mevcut eğitim kurumlarının norm kadroları süre aranmaksızın belirlenir." Hükme bağlanmış bulunmaktadır.  Bu bağlamda İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen 18/04/2016 tarih ve 4346735 sayılı yazı;

18065214_norm_kadro.jpg


MEBBİS veri tabanındaki Norm Kadro Modülü eğitim kurumu müdürlüklerince işlem yapılmak üzere 20 Nisan 2016 tarihinde ilin Mebbis yöneticilerine yetkisi verilecektir. Eğitim kurumu yöneticilerinin Norm Kadro Modülüne girecekleri alanlar bazındaki ders yükleri, şube sayıları vb. bilgileri eğitim kurumlarında çalışan öğretmenlere duyurulacaktır. Norm kadro güncelleme iş ve işlemlerinin doğru bir şekilde yapılabilmesi için eğitim kurumlarına ilişkin açılma/kapatma/dönüştürme veya yatılı, pansiyon, döner sermaye ile tam gün ve tam yıl uygulaması özelliklerinin açılması veya kapatılması gibi iş ve işlemler ile haftalık ders çizelgelerinde yapılacak değişikliklerin 30 Eylül 2015 tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir. Norm kadro güncellemesinde veri girişlerinin tam ve doğru olarak girilmesi, yanlış ve eksik veri girişlerinden oluşacak mağduriyetlerde sorumluluğun işlem yapan birimlere ait olduğunun bilinmesi bu nedenle Yönetmeliğin 24 üncü maddesinde; "Eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmen norm kadroları, elektronik ortamdaki mevcut veri tabanı esas alınarak eğitim kurumu müdürlüğü, ilçe milli eğitim müdürlüğü ve il milli eğitim müdürlüğünün sıralı teklifi üzerine belirlenir." hükmü çerçevesinde 20/04/2016-16/05/2016 tarihleri arasında norm kadro modülüne girilecek normların, eğitim kurumlarına ait bilgilerin sisteme tam ve doğru olarak, eksiksiz bir biçimde süresi içerisinde girilmesi önem arz etmektedir. Girilecek verilerle belirlenen norm kadrolara yapılan atamalarda doğacak hatalardan eğitim kurumları müdürleri ile il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri sorumlu tutulacaktır. Bakanlık kontrolü sırasında gerçeğe aykırı bilgilerin sisteme girilmesinin tespit edilmesi durumunda sorumlular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır. 

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin sosyal medyadan açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar: ''Değerli arkadaşlar yoğun talebiniz üzerine bugün itibariyle "normgüncellenmesi" konusunda süreci  yeniden başlattık. 16 Mayısa kadar sürecek. Bu kez farklı bir uygulama olacak, okul idareleri hazırlıklarını bitirdikten sonra iki gün de okuldaki öğretmenlerimiz için itiraz ve düzeltme talebi için süre öngördük. Bu işlem tamamlandıktan sonra il içi, illerarası ve özre bağlı yer değiştirme süreci başlayacak. Hayırlar getirir inşallah.'' dedi.


www.memurlar.net


Türkiye'nin En Kaliteli Türkçe Dersi Kaynak SitesiTeşekkür Edenler:
Alıntı Yap
.
Konu: 0
Mesaj: 6
Teşekkür: +1
Cinsiyet: Bay
Katılış Tarihi: 14/09/2014

Hayırlısı bakayım...

Teşekkür Edenler:
Alıntı Yap
.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SON DAKİKA! 2016 İl içi ve il dışı atama tarihleri belli oldu! doğanumut 1 2,321 22/04/2016, 20:51
Son Yorum: öğretmen

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkiye
Powered by MyBB © 2002-2018 MyBB Group
Forum Destek Yetkilisi: Samed BAYRAM


Tasarım