Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.ComTürkçe Dersi Kaynak Flash Disk


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com Konu Bilgileri
Konu Başlığı : Öğrenciler Gezerek Öğrenecek
Yazar : doğanumut Konuyu Paylaş :
Cevap Sayısı : 0 Görüntüleme : 481


Öğrenciler Gezerek Öğrenecek
Konu: 1,257
Mesaj: 1,928
Teşekkür: +1116
Cinsiyet: Bay
Katılış Tarihi: 20/07/2012

headline.jpg

Öğrenciler, okullar tarafından tarihî ve turistik yerlere götürülecek. Eğitim yerinde Verilecek. Yabancı dil, ilkokul seviyesine inecek


DAMLA PEKER

Okullarda ve fakültelerde turizm eğitimi ve turist rehberliği alanında yeni stratejiler belirlenmesi için Hükümet, önemli adımlar atmaya hazırlanıyor. Türkiye’nin uluslararası rekabet ortamında imaj ve marka değerini yükseltmek için gerçekleştirilen 3. Turizm şurasında en çok eğitim vurgusu yapıldı. Alınan kararlarda özellikle belirli bir döneme sıkışan iç turizmdeki mevsimselliğin kaldırılması için Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak bir çalışma yürütülmesi istendi. Alınan kararlardan bazıları şöyle:

AİDİYET DUYGUSU AŞILANMALI

Okullarda tarihsel önem arz eden değerlerimizi (Çanakkale, gibi) barındıran yerlere geziler zorunlu olmalı. Okullar, öğrencilere şehirlerin kültürel, tarihi ve turistik değerlerini yerinde tanıtmalı. Kardeş şehir ve okul gibi projeler hayata geçirilmeli. İlk ve orta dereceli okulların turizm dersi konulmalı. Öğrencilerin yaşadıkları kentin tarihî ve turistik değerlerine karşı aidiyet duygusu kazanmaları sağlanmalı.

YABANCI DİL ÇOK ÖNEMLİ

Yabancı dil eğitimi ilkokul, ortaokul ve lise yıllarında da verilmeli. Çin’in büyüyen ekonomisi ve İpek Yolu projesinde Türkiye’nin önemli rolü düşünülerek Çince’ye, müfredatta yer verilmeli. Yurt dışında dil öğrenim planlamalarına Çince dahil edilmeli. Teknoloji ve dijitalleşme geleceği tasarladığı için “robot otel” konsepti geliştirilmeli.

KAYNAK : turkiyegazetesi.com.tr 


Teşekkür Edenler:
Alıntı Yap
.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Öğrenciler Renkli Ders Notu İstiyor Mesut Hayat 2 2,011 16/06/2013, 12:35
Son Yorum: Kariha_06

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkiye
Powered by MyBB © 2002-2018 MyBB Group
Forum Destek Yetkilisi: Samed BAYRAM


Tasarım