Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com Konu Bilgileri
Konu Başlığı : ÖĞRETMENLERE ROTASYONDA 12 YIL KABUL EDİLDİ
Yazar : Mesut Hayat Konuyu Paylaş :
Cevap Sayısı : 0 Görüntüleme : 1204


ÖĞRETMENLERE ROTASYONDA 12 YIL KABUL EDİLDİ
Konu: 2,962
Mesaj: 4,746
Teşekkür: +26369
Cinsiyet: Bay
Katılış Tarihi: 17/07/2012

ÖĞRETMENLERE ROTASYONDA 12 YIL KABUL EDİLDİ


ogretmenlere_rotasyonda_12_yil_kabul_edildi_h153312.jpgMilli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’nın da Telekonferans yoluyla katıldığı toplantıda Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği, taslak metni ele alındı. 
Hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz günlerde MEB tarafından MEB Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği taslağı yayımlandı. 20 Ekim 2014 tarihinde yayımlanan taslakta 8 yılını dolduran öğretmenlerin rotasyonu söz konusuydu.


 


8 Yılını dolduran 436 Bin öğretmen bulunuyor. 120 Bin öğretmen ise 8 Yılını aynı bulunduğu okulda doldurduğu için 8 Yıllık rotasyondan etkilenecek ve görev yerleri değişecek.


 


Taslak metin üzerinde çalışmalada çalıştayda, Yönetmeliğin ilk 8 maddesi ele alındı. Son günlerin şüphesiz en tartışmalı konusu olan Rotasyon maddesi hakkında yöneticilerin görüşleri alındı.


 


Yapılan oylamada ise öğretmenlere bulundukları kurumda 8 yıl çalıştıktan sonra Rotasyonla başka kuruma geçmeleri, 12 yıl olarak kabul edildi.


 

Yeni yönetmelikte neler değişecek ?


 


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dün yayımlanan MEB Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Taslağının yasalaşması neleri getirecek.


 


Hatırlayacağınız gibi MEB Personeli tarafından son aylarda en çok konuşulanların başında Rotasyon geliyordu. Geçtiğimiz aylarda yayımlanan Torba yasa ile Öğretmenlere Rotasyonunda alt yapısı hazırlandı.


 


MEB dün Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Taslağını paylaştı. Taslak ile aslında MEB tarafından Öğretmen Rotasyon süresinin 8 Yıl gibi bir süre düşünüldüğü anlaşılıyor. Lakin Bu bir taslak belki Öğretmen Rotasyon süresi düşebilir veya çıkabilir. Yöneticilik süreleri Rotasyon süresine dahil edilmeyecek. Fakat yıllık izin, hastalık izni, aylıksız izin gibi fiilen yapılmayan öğretmenlik görevleri bu sürenin içerisinde değerlendirilecek.


 

MEB Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Taslağı ne zaman yasalaşır bilemiyoruz. Lakin 2014–2015 eğitim öğretim yılında yasalaştırılması durumunda MEB yılsonunda 8 yılını dolduran personelden tercih alacak. Tercihi alınan kişiler İl içerisinde başka bir okula puan üstünlüğü kapsamında atanacaklar. Atanamayanlar ise Yine okulda bulundukları görev süreleri esas alınarak en fazla hizmeti olandan başlayarak ihtiyaç duyulan okullara resen atanacaklar.Kaynak: mebpersonel.com


Türkiye'nin En Kaliteli Türkçe Dersi Kaynak SitesiTeşekkür Edenler:
Alıntı Yap
.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Atama bekleyen öğretmenlere müjde Mesut Hayat 0 1,117 14/01/2014, 18:25
Son Yorum: Mesut Hayat

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkiye
Powered by MyBB © 2002-2018 MyBB Group
Forum Destek Yetkilisi: Samed BAYRAM


Tasarım