Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com Konu Bilgileri
Konu Başlığı : Takviye Kurslarına Öğretmen Başvuruları Başladı!
Yazar : Mesut Hayat Konuyu Paylaş :
Cevap Sayısı : 0 Görüntüleme : 1409


Takviye Kurslarına Öğretmen Başvuruları Başladı!
Konu: 3,062
Mesaj: 4,846
Teşekkür: +29811
Cinsiyet: Bay
Katılış Tarihi: 17/07/2012

Takviye Kurslarına Öğretmen Başvuruları Başladı!

Takviye kurslarına Öğretmen başvuruları 26 Aralık-2 Ocak arasında yapılacak.[Resim: takviye_kurslarina_ogretmen_basvurulari_..._5e40f.png]

4. ÖĞRETMEN BAŞVURULARI  
4.1. Kurslarda görev almak isteyen kadrolu öğretmenler, Mebbis şifreleri ile e-kurs modülünden görev almak istedikleri kurs merkezi tercihlerini yaparak başvuruda bulunurlar.  

4.2. Kadrolu öğretmenler, kurs merkezi tarafından belirlenen derslerden atama branşları ile okutabilecekleri diğer derslerden kurs başvurusunda bulunabilirler.  

4.3. Öğretmenler, ilçe içinde görev almak istedikleri üç kurs merkezine kadar tercihte bulunabilir. Tercihleri dışında da görev almak isteyen öğretmenler “Tercihlerim dışında bir kurs merkezinde görevlendirilmek istiyorum” butonunu işaretleyerek ilçedeki öğretmen ihtiyacı bulunan herhangi bir kurs merkezinde görev alma talebinde bulunabilirler.  

4.4. Ders ücreti karşılığında görev almak isteyen (ücretli) öğretmenler, e-kurs modülü üzerinden sisteme ilk girişte oluşturacakları şifre ile başvurularını yaparak, ilgili evrakı il/ilçe komisyonuna ulaştırır.  

4.5. Başvurular, http://odsgm.meb.gov.tr/kurslar veya https://e-kurs.eba.gov.tr internet adresinden ekurs modülü üzerinden gerçekleştirilir.  

6. KURSLARA ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRMESİ  

6.1. Kurslarda görev alacak öğretmenlerin belirlenmesi, e-kurs modülü üzerinden kurs merkezi müdürlüğü tarafından öncelikle o kursa başvuru yapan kadrolu öğretmenler arasından öğrenci tercihleri ve ihtiyaçlar gözetilerek yapılır.  

6.2. İhtiyaç olması hâlinde, komisyon tarafından başvuruları onaylanan ücretli öğretmenler ders ücreti karşılığında görevlendirilir.  

6.3. Kurs merkezleri, görev veremedikleri veya görev verildiği hâlde girebilecekleri azami ders saatini dolduramayan öğretmenlerin diğer kurs merkezi tercihlerinde de görev alabilmesi için ekurs modülü üzerinden “ders tamamlama” butonunu işaretleyerek diğer tercihlerinde görev alması sağlanır. Her üç tercihinde de görev alamayan ya da girebilecekleri azami ders saatini doldurmayan öğretmenler “Tercihlerim dışında bir kurs merkezinde görevlendirilmek istiyorum” butonunu işaretlemişler ise ilçe millî eğitim müdürlüklerince ihtiyacı olan diğer kurs merkezlerinde görevlendirilebilirler.  

6.4. Ücretli öğretmenlerin hangi okul/kurumlardaki derslerde görev alacakları kurs merkezlerinin talebi doğrultusunda girebilecekleri azami ders saati sınırlılığında il/ilçe komisyonu tarafından belirlenir.  

*Takviye kursu ücretleri  2016 yılında da takviye kursunda görevli Öğretmenler normal ek dersin 2 katı ek ders alacak. 2016 yılında takviye kursunun ek ders ücretinin saati net 20.74 tl olacak. *Ek Hizmet Puanı Takviye kursunda görev alan Öğretmenler her ay için 0.5 ek hizmet puanı alacak. Yani 4 ay boyunca kurslarda görev yapan Öğretmenler 2 ek hizmet puanı alacak.

[Resim: takviye%20tarih.png]


Takviye Kursunda Görev Almak için tıklayınız: http://e-kurs.eba.gov.tr/
Türkiye'nin En Kaliteli Türkçe Dersi Kaynak SitesiTeşekkür Edenler: Samed B. , ÖZTÜRK
Alıntı Yap
.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  MEB Kazanım Kavrama Testlerini Yayınlamaya Başladı... Mesut Hayat 2 1,486 10/10/2015, 00:47
Son Yorum: murat74

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkiye
Powered by MyBB © 2002-2019 MyBB Group
Forum Destek Yetkilisi: Samed BAYRAM


Tasarım