Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.ComTürkçe Dersi Kaynak Flash Disk


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com Konu Bilgileri
Konu Başlığı : TIRNAKÇI: Öğretmenlerimizden çocuklarımıza hayal kurabilmeyi öğretmelerini istiyoruz
Yazar : doğanumut Konuyu Paylaş :
Cevap Sayısı : 0 Görüntüleme : 195


TIRNAKÇI: Öğretmenlerimizden çocuklarımıza hayal kurabilmeyi öğretmelerini istiyoruz
Konu: 1,257
Mesaj: 1,928
Teşekkür: +1116
Cinsiyet: Bay
Katılış Tarihi: 20/07/2012

05162026_DXX2x0EWkAAD7HE.jpg

3 Mart 2018 tarihinde 5.si düzenlenen Eğitim Teknolojileri Zirvesi İstanbul Şişli’de gerçekleşti.

3 Mart 2018 tarihinde 5.si düzenlenen Eğitim Teknolojileri Zirvesi İstanbul Şişli’de gerçekleşti. Alanında uzman yerli ve yabancı konuşmacıları bir araya getirerek çeşitli panel ve atölye çalışmalarına ev sahipliği yapan ETZ 2018’de Millî Eğitim Bakanlığı adına açılış konuşmasını YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI yaptı.

Katılımcıları, yeni eğitim yaklaşımları ve teknolojik yeniliklerden haberdar ederek onların bu alanlarda çeşitli uygulamalar deneyimlemelerini sağlamak amacıyla düzenlenen ETZ18; eğitim, iş ve medya dünyasını bir araya getirdi. 

YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI konuşmasında, Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde bulunmayı Türk millî eğitiminin gelişimi adına bir görev olarak gördüğünü, yarının insanına ürettiğimiz bilginin kalacağını, yarını inşa edecek ve iz bırakacak olanların bilgiyi üretenler olacağını belirtti. TIRNAKÇI sözlerine şöyle devam etti: “Millî Eğitim Bakanlığı olarak çocuklarımıza problemi teşhis etmeyi ve problem çözmeyi öğretmek istiyoruz. Günün gerekleri ve teknolojinin geldiği nokta itibarıyla çocuklarımızın hayal etmesi ve bu hayallerini üretime dönüştürmesi için onlara gerekli tüm imkânları sunmak için çalışıyoruz. FATİH Projesi, EBA ve diğer projelerimizle yapmaya çalıştığımız budur.

 k_05162028_DXXg0b9WAAAyKtX.jpg k_05162023_DXW19bYX0AAY_JN.jpg 

“Öğretmenlerimizden çocuklarımıza hayal kurabilmeyi öğretmelerini de istiyoruz.”

Bugün hayatı kolaylaştıracak ve güzelleştirecek bir fikri üretime dönüştürmek için yazılıma ulaşmak çok zor değil. Buradaki ince nokta, o hayatı kolaylaştıracak fikri bulmaktır. Bu sebeple çocuklara sınırsız hayal kurmayı öğretmemiz gerekiyor. Onların hayallerinin etrafındaki bariyerleri kaldırıp, özgür ve sınırsız bir düşünce dünyası sunabilirsek biz o gün kendimizi başarılı addedeceğiz. Çünkü her şey bir hayalle başlıyor. Öğretmenlerimizden çocuklarımıza hayal kurabilmeyi öğretmelerini de istiyoruz.

 Teknolojik anlamda eğitime büyük yatırımlar yapıyoruz. Bugün TÜİK verilerine göre 56 milyon internet abonesi var. Bunu eğitim için nasıl bir avantaja dönüştürebiliriz?  Bu sorunun cevabını arıyoruz. Bu gün burada bulunuş sebebimiz de Bakanlık, akademi ve özel sektör olarak bu ve benzeri soruların cevabını arıyor olmamızdır. Ayrıca burada birlikte çözüm aramamız gereken diğer mesele de çocuklarımıza teknoloji kullanma ahlakını nasıl vermemiz gerektiğidir. Onları hayallerinin biyosensörlerle okunabileceği bir dünyaya hazırladığımızı unutmamamız gerekiyor. Onların hayalleri, ülkemizin ve dünyanın geleceğidir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Zirve’de Eğitim ve medya dünyasının yakından tanıdığı isimlerin yer aldığı Deniz Bayramoğlu, Prof. Dr. Uğur Batı, Ümit Sanlav, Ece Karaboncuk, Uğur Gazenker ve Dr. Timur Yılmaz’ın yer aldığı “Medya ve Eğitim Teknolojileri” paneli gibi etkinlikler ilgiyle izlendi.
ETZ18’de eğitim teknolojileri adına bir araya toplanmış olan geniş katılımcı kitlesi, gün boyunca süren etkinliklerde bilgi ve fikir alışverişinde bulundu.

MEB  


Teşekkür Edenler:
Alıntı Yap
.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  MEB İsmet Yılmaz: Öğrencilerin farklı kültürleri tanımasını istiyoruz doğanumut 0 313 19/04/2018, 18:33
Son Yorum: doğanumut
  MEB İsmet Yılmaz : Fırsat eşitliğini yaygınlaştırmak istiyoruz doğanumut 0 435 30/11/2017, 18:55
Son Yorum: doğanumut

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkiye
Powered by MyBB © 2002-2018 MyBB Group
Forum Destek Yetkilisi: Samed BAYRAM


Tasarım