Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com Konu Bilgileri
Konu Başlığı : Ücretsiz Kütüphane Otomasyonu
Yazar : shrek53 Konuyu Paylaş :
Cevap Sayısı : 0 Görüntüleme : 1091


Ücretsiz Kütüphane Otomasyonu
Konu: 1
Mesaj: 4
Teşekkür: +3
Cinsiyet: Bay
Katılış Tarihi: 06/11/2012

Okul Kütüphaneleri Yaşadı!

Okul kütüphaneleri artık "defter" veya "excel" üzerinde üye kayıtlarını tutmak, kitap takibi yapmak zorunda kalmayacak! Pilot okul olarak çalışmalarında benim de katkıda bulunduğum "tamamen ücretsiz", kurulum gerektirmeyen, sosyal kütüphane otomasyonu "Kitapi" var artık.

Bir web sitesi kolaylığında çalışan bu otomasyonu biz kendi okulumuzun kütüphanesinde bir kaç aydır kullanıyoruz. Gelişiminde bizzat katkımız da oluyor. 

Elimizdeki mevcut üyelerimizi, eserleri excel'den Kitapi sistemine kolayca aktarabiliyoruz. Eserler için QR kodlu etiketler çıkarıp akıllı telefonlar için yazılmış bir uygulamayla optik okuyucu gibi kodları tarayıp kitapların kaydına erişmekte ve ödünç verme, teslim alma gibi işlemlerde hızlıca hareket edebiliyoruz. 

Aynı şekilde üyeler için de özel QR kodlar üreten Kitapi sistemi bünyesinde kaliteli plastik üye kartları da yaptırabiliyoruz. Böylece üye bilgisine de aynı kolaylıkla erişebiliyoruz.

İlerleyen zamanlarda sistemin gelişmiş raporlarından çeşitli istatistikler (en çok kitap okuyan üye, en çok okunan kitap gibi) haftalık, aylık, yıllık raporlar alabileceğiz.

Hatta sistemin akıllı telefon uygulaması bile olacak. Böylece bu uygulama üzerinden herhangi bir eser daha önce kimler tarafından okunmuş, ne yorumlar yapılmış görüntülenebilecek.

Ayrıca, isteyen her kütüphane kutuphanesubdomaini.kitapi.net gibi bir web adresine sahip olacak. Burası kütüphanenin portalı gibi çalışacak. Kütüphanenin ve üyelerin çeşitli istatistikleri burada yer alacak. Blog sayfası olarak da kullanılabilecek.

Kitapi'nin kendi blogu'na http://kitapi.net/blog
 adresinden erişebilirsiniz. Herhangi bir sorunuza buradan cevap verebileceğim gibi Kitapi'nin Facebook destek sayfasından da yazabilir, bizzat uygulamayı hazırlayanlardan cevap alabilirsiniz.

Facebook destek sayfası: https://www.facebook.com/kitapiNetSaygılar..


SefavcilaR


Teşekkür Edenler: Mesut Hayat
Alıntı Yap
.Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkiye
Powered by MyBB © 2002-2018 MyBB Group
Forum Destek Yetkilisi: Samed BAYRAM


Tasarım