Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com Konu Bilgileri
Konu Başlığı : Yöneticilerin Kafası Karışık..
Yazar : Mesut Hayat Konuyu Paylaş :
Cevap Sayısı : 0 Görüntüleme : 898


Yöneticilerin Kafası Karışık..
Konu: 2,962
Mesaj: 4,746
Teşekkür: +26369
Cinsiyet: Bay
Katılış Tarihi: 17/07/2012

Yöneticilerin Kafası Karışık..

Okul müdür ,müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarının görev süresinin nasıl hesaplanacağı gibi konularda tarafımıza birçok mail gönderilmektedir.Dört yıllık sürenin hesaplanmasında kafa karışıkları olduğu görülmektedir.

yoneticilerin_kafasi_karisik_h106328.jpg

Mecliste kabul edilen tasarının Geçici 10.maddesi 8.bendi . Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla halen Okul ve Kurum Müdürü, Müdür Başyardımcısı ve Yardımcısı olarak görev yapanlardan görev süresi dört yıl ve daha fazla olanların görevi, 2013-
2014 eğitim öğretim yılının bitimi itibarıyla başka bir işleme gerek kalmaksızın sona erer.Görev süreleri dört yıldan daha az olanların görevi ise bu sürenin tamamlanmasını takip eden ilk eğitim öğretim yılının bitimi itibarıyla başka bir işleme gerek kalmaksızın sona erer."
Şeklindedir.

Duyumlarımıza göre yeni çıkartılacak yönetmelikte dört yıllık sürenin okul yöneticiler için aşağıdaki şekilde düzenleneceğidir.

Soru : Dört yıllık sürenin hesaplanmasında yöneticiliğin her kademesinde geçen süreler ayrı ayrımı yoksa birlikte mi değerlendirilecek.

Cevap :Dört yıllık sürenin hesaplanmasında her kademe yöneticiliği için , geçen süreler ayrı ayrı değerlendirilecektir.Müdürlükte geçen dört yıl ,Müdür Başyardımcılığında geçen Dört yıl ve Müdürlükte geçen dört yıl şeklinde olacağı Daha önceden iki yıl müdür yardımcılığı yaptıktan sonra müdürlüğe geçen ve iki yıldır da müdür olarak çalışan bir yöneticinin görev süresinin dolmasına müdür yardımcılığındaki
görev süresinin dahil olmadığı dört yıllık sürenin dolmasına iki yılı daha olduğu Soru:Daha önce yöneticilik yapmış , yöneticilikten ayrılmış ,yöneticiliğe belli bir süre ara vermiş ama sonradan yeniden aynı kademede müdürlüğe,müdür başyardımcılığına ve müdür yardımcılığına dönen yöneticilerin durumu.

Cevap:Bu durumda olan yöneticilerin daha önce yaptıkları yöneticilik görevlerinin değerlendirilmeyeceği bunların en son atama tarihlerinin geçerliği olacağı.
Soru:Müdür ,müdür başyardımcısı,müdür yardımcısı görevi devam ederken sınava girip başka bir okulda aynı görevlere atanan yöneticiler durumu

Cevap:Dört yıllık sürenin hesaplanmasında önceki görevlerinin değerlendirilmeyeceği en sonatandıkları göreve başlama tarihlerinin geçerli olacağı.

Soru:Dört yıllık sürenin hesaplanmasında en son görev yaptığı okuldaki süre mi yoksaönceki görev yaptığı okuldaki süre dahil mi?

Cevap:Sürenin hesaplanması okul bazında değil yöneticilikte geçen sürenin değerlendirileceği Şeklindedir.

Selam ve saygılarımla

Baki GENCER

Eğitim Yöneticisi

Read more: http://www.mebpersonel.info.tr/guncel/yo...z2uvfMnsX9Türkiye'nin En Kaliteli Türkçe Dersi Kaynak SitesiTeşekkür Edenler:
Alıntı Yap
.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2018 Yılı 4-8 Yıllık Görev Süresini Tamamlayan Yöneticilerin Listesi doğanumut 0 735 27/02/2018, 17:59
Son Yorum: doğanumut

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkiye
Powered by MyBB © 2002-2018 MyBB Group
Forum Destek Yetkilisi: Samed BAYRAM


Tasarım