Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com

Orjinalini görmek için tıklayınız: türkçe dersini daha kalıcı kılmak için
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Değerli meslektaşlarım, doğru başlık altına mı açtım konuyu bilmiyorum ama size sormak ve fikirlerinizi almak istedim. Dersimizi daha eğlenceli hale getirmek ve öğrenmeyi daha kalıcı kılmak için neler yapabiliriz? Herkese göre farklılık gösterdiği için sizin yaptıklarınızı ya da düşüncelerinizi öğrenmek faydalı olacaktır. Herkese teşekkürler.
Merhabalar.İyi günler dilerim.Bence dersi eğlenceli hale getirmek için öğrencilerin kararına, ilgilendikleri konulara, güncel takip ettikleri sosyal aktivitelere yönelmemiz gerekir diye düşünüyorum.Şahsen ben öğrenci olsam öğretmenim benimle arkadaşımla oynadığım gibi oynasın benim gibi düşünsün isterim.Bu konuda empati ile yaklaşırsak onların isteklerini belirlersek daha eğlenceli olacaktır.
Hocam her yerde uygulanabilecek bir yöntem değil bu bence dikkatli olmak gerek.
Haftanin ilk dersinde hafta sonu ogrendikleri deyim ve atasozlerini "sessiz sinema" oynar gibi anlatiyorlar.Arkadaslari da bilmeye calisiyor bilen anlamini da
açıkladıktan sonra anlatanin yerine geçiyor.O anlatmaya başlıyor.
Atasözü ve deyimleri pekistirebiliyorlar böylece
Metinle ilgili soru hazırlayıp cevaplıyorlar.Sinifa bir top getiriyorum ilk topu ben atiyorum sorduğum soruyu cevaplarsa o da bir soru sorup topu istedigi arkadaşına atıyor.
Bilemeyen olursa da eglencelu cezalar veriyoruz
Bir de temanin anahtar kelimeleriyle tabu oyunu hazırlıyorum o ada eglenceli oluyor