Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com Konu Bilgileri
Konu Başlığı : Ek Dersler Vergi Diliminden Muaf Olsun!
Yazar : Mesut Hayat Konuyu Paylaş :
Cevap Sayısı : 0 Görüntüleme : 1137


Ek Dersler Vergi Diliminden Muaf Olsun!
Konu: 2,973
Mesaj: 4,759
Teşekkür: +26414
Cinsiyet: Bay
Katılış Tarihi: 17/07/2012

ek_dersler_vergi_diliminden_muaf_olsun_5fe0f.jpg
Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Murat Bilgin, toplu sözleşme teklifleri arasında yer alan ek derslerin vergi diliminden muaf tutulması konusunun çözüme kavuşturulması için mücadelelerini sürdürdüklerini belirterek, Maliye Bakanlığı’nın, kolay bir şekilde çözülebilecek meselelerde bile sorun çıkarma alışkanlığını bir kenara bırakması gerektiğini söyledi.Eğitim-Bir-Sen Kars, Iğdır ve Ardahan genişletilmiş işyeri temsilcileri toplantısında konuşan Murat Bilgin, eğitim çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili hâlâ önemli sorunların bulunduğunu ifade ederek, “3600 ek gösterge eğitimcinin de hakkıdır. Vereceğimiz mücadeleyle eğitim emekçilerini 3600 ek göstergeye kavuşturmak hedeflerimiz arasındadır. Hep birlikte bunu başaracağız. 4C’lilerin, memur ve yardımcı hizmetlilerin üvey evlat muamelesi görme sorunu var. Bunu düzeltmemiz lazım. 4/C’lilerin kadroya geçirilmesi mücadelemiz devam edecek. Ek derslerin vergi diliminden muaf tutulmasını istiyoruz. Öğretmenlerin nöbet ücretleri konusunda adım atılması gerekiyor. Maliye Bakanlığı’nın, kolay bir şekilde çözülebilecek konulara takılma huyu var. Maliye, bu gibi konularda sorun çıkarma alışkanlığını bir kenara bırakmalıdır” dedi.
İcraat yerine laf üretenlerin ek ödemeyi alamayacaklarını dillendirdiklerini hatırlatan Bilgin, şöyle devam etti:“Ek ödemeyi aldık mı? Aldık. Ek ödeme üzerinden namus pazarlayanların ahlaksızlığı ortaya çıktı mı? Çıktı. Şimdi 175 TL taban aylığı eleştiriyorlar. Siz değil miydiniz, ‘taban aylığa 10 TL verin, sözleşmeyi imzalayalım’ diyen. 2014 yılında bir öğretmenin maaşına net 273 TL zam aldık. Bu yaklaşık yüzde 14 zam demektir. 4C’liye yüzde 50 zam aldık. Eğitim-öğretim hazırlık ödeneğini önümüzdeki yıldan itibaren 940 TL’ye çıkarttık. Bu kazanımların altında sizlerin emeği, alın teri var. Peki, şimdi onlara sormak lazım, yıllarca yetkili olduğunuz halde eğitim özelinde ne aldınız? Koskoca bir hiç, sıfır kazanım. Biz ise yetkili olduğumuz son iki yılda, biri mutabakatsızlıkla, diğer mutabakatla sonuçlanan iki toplu sözleşmede eğitimcilere özel 18 kazanıma imza attık. Alınan her şeyi biz aldık.”

Çözmemiz Gereken Önemli Meseleler Var

Eğitim emekçilerinin ekmeğini daha da büyütmeyi amaçladıklarını kaydeden Murat Bilgin, “Çözmemiz gereken önemli meseleler var. Mesela karma eğitim sorunu. Bu sorunu çözmemiz lazım. Karma eğitim zorunluluğuna, çıkmazına, gericiliğine artık son verilmelidir. Eski Sovyet bloku, bugünkü Kuzey Kore dışında dünyada hiçbir yerde böyle bir zorlama yoktur. Bugün İngiltere’de 300 yıllık kız liseleri var, bizde de var lakin içinde erkekler var. Halk Eğitimi merkezlerinde dikiş nakış kurslarına bile erkek öğrenci yazdırmak zorundasınız. Aksi halde kurs açılamaz. Böyle saçmalık olur mu? Bu komediye son verecek adımlar bir an evvel atılmalıdır” şeklinde konuştu.

EğitimBirsen
http://www.egitimbirsen.org.tr/manset-ha...sun-/2593/Türkiye'nin En Kaliteli Türkçe Dersi Kaynak SitesiTeşekkür Edenler:
Alıntı Yap
.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  EK DERSLER GÜNLÜK OLARAK HESAPLANMALI doğanumut 1 1,013 26/11/2017, 12:34
Son Yorum: doğanumut

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkiye
Powered by MyBB © 2002-2018 MyBB Group
Forum Destek Yetkilisi: Samed BAYRAM


Tasarım