Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com Konu Bilgileri
Konu Başlığı : Planım Yok, Kitabım Yok
Yazar : sahra Konuyu Paylaş :
Cevap Sayısı : 4 Görüntüleme : 1310


Planım Yok, Kitabım Yok
Konu: 3
Mesaj: 9
Teşekkür: +0
Cinsiyet: Bayan
Katılış Tarihi: 22/09/2012

Merhaba Arkadaşlar,

Şu an itibariyle gerçekten şaşırmış ve bunalmış durumdayım. Sizin fikirlerinize ve yardımınıza ihtiyacım var.
Öncelikle sorunumu anlatayım:

Dönem başında ders kitaplarına göre planlarımı yapıp idareye teslim ettim; ancak birkaç hafta sonra kitaplar yasaklı yayın olduğu söylenerek toplandı. Dolayısıyla ben kendime göre yeniden plan yapmak zorunda kaldım. Bu yeni planımda kitap ve yardımcı kaynak da olmadığı için metin adları da doğal olarak yok; ama okuma-anlama kazanımları yine aynı şekilde işlemeye çalışıyordum. Birkaç ay sonrasında yani bu hafta itibariyle yeni kitaplar geldi ve bana yeniden plan yapma yolu gözüktü.

Planlarımı yaparken bu aydan itibaren metinleri kitabın en başından işlemeye başlarsam metinler senenin sonuna kadar yetişmiyor. Yaklaşık yedi metin açıkta kalıyor.
 Yok efendim, eğer senenin başından işlenmiş gösterirsem ki bu zaten doğru değil, mantık ve akıl dışı bir şey olacak; çünkü kitaplar yeni elime geçti.

Benimle aynı sorunu yaşayan var mı? Şimdi bana lütfen fikirlerinizi söyleyin  Sad Ben ne yapmalıyım?


Teşekkür Edenler:
Alıntı Yap
.
Konu: 0
Mesaj: 6
Teşekkür: +0
Cinsiyet: Bayan
Katılış Tarihi: 25/10/2016

Hocam, hepimiz aynı durumdayız. Bir yandan TEOG bir yandan bahsettiğiniz konu çok yordu bu dönem. Ben metinleri pdf olarak okuma anlama çalışmalarıyla işlemeye çalışmıştım kitaplar gelmeden önce. Şimdi kitaplarla beraber geçmiş konulardaki öncelikli etkinlikleri odevlendirme yapıyorum. Bu sorunu ben en fazla 5. Sınıflarda yaşadım. Zaten diğer sınıflarda dil bilgisine ağırlık vermiştim.

Teşekkür Edenler:
Alıntı Yap
.
Konu: 3
Mesaj: 9
Teşekkür: +
Cinsiyet: Bayan
Katılış Tarihi: 22/09/2012

(19/11/2016, 12:55)ebrudts Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam, hepimiz aynı durumdayız. Bir yandan TEOG bir yandan bahsettiğiniz konu çok yordu bu dönem. Ben metinleri pdf olarak okuma anlama çalışmalarıyla işlemeye çalışmıştım kitaplar gelmeden önce. Şimdi kitaplarla beraber geçmiş konulardaki öncelikli etkinlikleri odevlendirme yapıyorum. Bu sorunu ben en fazla 5. Sınıflarda yaşadım. Zaten diğer sınıflarda dil bilgisine ağırlık vermiştim.

Bizde kitap da belli değildi, metinleri kendime göre işledim; ancak sınıf defterine metin adlarını yazmadım. Kitaplar geldi, doğal olarak metinler de değişmiş. Gerçekten çok zor bir durum. Sad
Şimdi planı hazırladım hocam. Metinlerin hepsi ne yazık ki yetişmiyor. Artık, bu şekilde olacak, yapacak bir şey yok sanırım. Sad

Yorumunuz için çok teşekkür ederim.  Sleepy


Teşekkür Edenler:
Alıntı Yap
.
Konu: 1
Mesaj: 5
Teşekkür: +3
Cinsiyet: Bayan
Katılış Tarihi: 23/06/2015

merhaba hocam.Bize de hangi kitapların geleceği belli değildi.Ben de geçen seneki kitaplara gre ders işledim ve plan yaptım.Tamamen farklı kitaplar geldi.Yeniden plan yaptım;fakat kaldığım yerden devam ettim .Geçmiş metinleri işlemeye fırsatım yok. Kazanımları veriyordum zaten.Kalan metinlerin önemli etkinliklerini de ödev verdim. Zaten bu dönem nasıl ders işledim ve işliyorum bir türlü hakim olamadım.Karmakarışık bir durumdayım yani.
Yine de çok dert etme hocam maalesef bu ülkede  eğitim üzerinde durulan en son konulardan biri.

Teşekkür Edenler:
Alıntı Yap
.
Konu: 3
Mesaj: 9
Teşekkür: +
Cinsiyet: Bayan
Katılış Tarihi: 22/09/2012

(20/11/2016, 19:49)kutay33 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhaba hocam.Bize de hangi kitapların geleceği belli değildi.Ben de geçen seneki kitaplara gre ders işledim ve plan yaptım.Tamamen farklı kitaplar geldi.Yeniden plan yaptım;fakat kaldığım yerden devam ettim .Geçmiş metinleri işlemeye fırsatım yok. Kazanımları veriyordum zaten.Kalan metinlerin önemli etkinliklerini de ödev verdim. Zaten bu dönem nasıl ders işledim ve işliyorum bir türlü hakim olamadım.Karmakarışık bir durumdayım yani.
Yine de çok dert etme hocam maalesef bu ülkede  eğitim üzerinde durulan en son konulardan biri.

Mesajınız için çok teşekkür ederim hocam. Gerçekten bu durum beni çok sıkıntıya soktu; ama yalnız olmadığımı görünce biraz olsun rahatladım. Nasıl bir durumdayız, eğitim-öğretim hakikaten bu sene çıkmaza girdi, sene başından beri plan yapmaktan yoruldum. Bu 3. planım olacak. Artık planı yenileyeceğim de nasıl yapacağım ben de bilemiyorum.


Teşekkür Edenler:
Alıntı Yap
.Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkiye
Powered by MyBB © 2002-2018 MyBB Group
Forum Destek Yetkilisi: Samed BAYRAM


Tasarım