Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com Konu Bilgileri
Konu Başlığı : Okul Müdürlüğü Öğretmene; ''Seninle Çalışmak İstemiyorum'' Diyebilecek
Yazar : Mesut Hayat Konuyu Paylaş :
Cevap Sayısı : 0 Görüntüleme : 1454

Okul Müdürlüğü Öğretmene; ''Seninle Çalışmak İstemiyorum'' Diyebilecek
Konu: 2,974
Teşekkür: +26414
Katılış Tarihi: 17/07/2012

Okul Müdürlüğü Öğretmene; ''Seninle Çalışmak İstemiyorum'' Diyebilecek

Okul müdürlüğü öğretmene seninle çalışmak istemiyorum diyebilecek,Yer değiştirmek istediği okul veya milli eğitim müdürlüğü öğretmeni isterse öğretmenin ataması gerçekleşebilecek.

okul_mudurlugu_ogretmene_seninle_calisma..._1e245.jpg

Öğretmenlere 4 yılda bir yapılacak sınav ve resmi gazetede yayımlanan stratejik planın anlamını şöyle açıklayayım; 4 yılda bir yapılacak sınav notu ile birlikte üst amir ve diğer paydaşların vereceği performans değerlendirme puanının oluşturacağı bir değerlendirme verisi öğretmenlerin dosyasında bulunacak. Bu puanlamalar ile öğretmen eğitime tabi tutulacak bunun sonucunda yine istenilen seviyede değilse sözde belkide öğretmenin işine son verilecek. Puanlamalar aynı zamanda öğretmenlerin yer değiştirme ataması için hizmet puanına esas kullanılacak.Şöyle ki ;öğretmen başka bir okul veya il e gitmek istediğinde performans değerlendirme ve sınavda almış olduğu notuyla birlikte başvuruda bulunabilecek.Bir nevi bonservis gibi düşünün.Öğretmenin başvurduğu okul veya milli eğitim müdürlüğü öğretmenin elindeki sınav ve petformans puanına bakarak kabul ederse ataması gerçekleşecek.Kabul etmez ise ataması gerçekleşmeyecek.Hatta sözde düşük sınav ve performans notuna sahip öğretmen ile okul müdürlüğü çalışmak istemiyorum diyebilecek.... Bu verilere,eski ekonomi bakanımız nihat zeybekçi bey in ilk dile getirdiği söylemlerden beri tüm ilgililerin söylemlerinden yola çıkarak ulaştım ve paylaşıyorum... 

Sedat DEGER 
Eğitimci Yazar

Türkiye'nin En Kaliteli Türkçe Dersi Kaynak Sitesi

Teşekkür Edenler: zübeyirmurat
Alıntı Yap
.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Okul Müdürü Kalp Krizi Geçirip Hayata Veda Etti doğanumut 0 568 23/03/2018, 20:09
Son Yorum: doğanumut
  Öğrenci velisi, öğretmene böyle saldırdı!İşte o görüntüler! doğanumut 0 517 14/03/2018, 19:15
  10 maddede okul seçimi doğanumut 0 280 27/02/2018, 18:19
  Öğretmene Performans, meslek itibarını zedeler mi? doğanumut 0 300 27/02/2018, 18:13
  Türk Eğitim Sen'den Öğretmene Performans Sistemine Tepki doğanumut 0 318 26/02/2018, 23:26
  EBS : MEB, kötü performansının faturasını öğretmene çıkarmaktan vazgeçmelidir doğanumut 0 264 26/02/2018, 17:49
  Öğretmene Yapılan Her Kötülük Geleceğimizin Erozyonudur doğanumut 2 138 12/02/2018, 23:14
  AES : Ücretli Öğretmene Mülakatla Sözleşme Piyangosunu Reddediyoruz doğanumut 2 295 09/02/2018, 19:53
  Okul müdürünün E-Müfredat Açılmıyor Müdürüm Şiirine Cevabı doğanumut 2 3,428 04/02/2018, 13:53
  MEB ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?İŞTE AYRINTILAR doğanumut 0 734 22/01/2018, 12:32

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkiye