Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Dersi Kaynak Siteniz | MesutHayat.Com Konu Bilgileri
Konu Başlığı : 6 ve 8.sınıflara giren zümrelerim bakar mısınız:)?
Yazar : ycy Konuyu Paylaş :
Cevap Sayısı : 3 Görüntüleme : 756


6 ve 8.sınıflara giren zümrelerim bakar mısınız:)?
Konu: 6
Mesaj: 7
Teşekkür: +4
Cinsiyet: Bay
Katılış Tarihi: 14/02/2014

Değerli Zümrelerim, 
6. ve 8. sınıflarda şu ana kadar hangi konu başlıklarını verdiğinizi sorsam ayıp etmiş olmam inşallah Smile

29 Ekim,10 Kasım ve TÜBİTAK Bilim Şenliği derken feci yoğun bir 20 gün geçirdik, konularda geri kalmış olmaktan endişe duyuyorum, siz değerli zümrelerimden bilgi almak istedim. 

8.sınıflarda eylemsi ve cümle ögelerini bitirdik. Geçen seneden sözcük ve cümle anlamını halletmiştik, kısa bir tekrarla bilgileri canlandırdık, yarın inşallah paragrafa başlayacağız. Sizlerde durum ne? 

 6. sınıflarda uyak ve redif konusunu ne derecede verdiniz?Çocuklara ağır geleceğini düşündüğümden ben çok detaya girmedim, Türkçe Öğretim Programına da baktım T6.3.27 de kazanım şöyle diyor:Şiirde kafiye, redif gibi ahenk unsurları üzerinde durulur.bunların türlerine değinilmez. 
Buna istinaden çok detaya girmedim ama bazı zümrelerim öyle detaylar vermiş ki açıkçası eksik mi kaldım diye düşündüm. Sizlerin de değerli fikirlerini almak istedim. 

Teşekkür ediyorum. 


Teşekkür Edenler:
Alıntı Yap
.
Konu: 5
Mesaj: 24
Teşekkür: +60
Cinsiyet: Bayan
Katılış Tarihi: 01/10/2012

8. sınıflarda fiilimsi, sözcükte anlam, söz sanatları, deyim ve atasözü, cümlede anlam bitti. Ögeler konusunda temel ögeleri verdim. Kafiye çeşitleri kazanımlarda yok ama değinilse iyi olur diye düşünüyorum. Yazılıda dahil olmadığını ama deneme sınavlarında kafiye ve hece ölçüsü çıkabilir diye fazladan anlattığımı belirtiyorum sayın hocam.

ÖYKÜM

Teşekkür Edenler: ycy
Alıntı Yap
.
Konu: 6
Mesaj: 7
Teşekkür: +
Cinsiyet: Bay
Katılış Tarihi: 14/02/2014

(24/11/2019, 22:44)leylahoca Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 8. sınıflarda fiilimsi, sözcükte anlam, söz sanatları, deyim ve atasözü, cümlede anlam bitti. Ögeler konusunda temel ögeleri verdim. Kafiye çeşitleri kazanımlarda yok ama değinilse iyi olur diye düşünüyorum. Yazılıda dahil olmadığını ama deneme sınavlarında kafiye ve hece ölçüsü çıkabilir diye fazladan anlattığımı belirtiyorum sayın hocam.

Çok teşekkür ederim sayın hocam.


Teşekkür Edenler:
Alıntı Yap
.
Konu: 0
Mesaj: 1
Teşekkür: +0
Cinsiyet: Bay
Katılış Tarihi: 25/09/2016

ben üç yıldır aynı sınıfların dersine girmenin avantajlarını yaşıyorum. geçen yıl ikinci dönem sözcükte , cümlede ve parçada anlam konularını derinlemesine vermiştim. eylül ayında hızlıca üzerinden geçtik. sırasıyla fiilimsi cümlenin öğeleri ve çatı konusunu verdim. aralık sonu gibi yazım kurallarına geçeceğim.
piyasadaki denemeleri takip ediyoruz. okulumuzda haftalık deneme uyguluyoruz. ben konu sıralamamın faydasını gördüm sayın hocam.

Teşekkür Edenler:
Alıntı Yap
.Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkiye
Powered by MyBB © 2002-2020 MyBB Group
Forum Destek Yetkilisi: Samed BAYRAM


Tasarım