Hakkımda

İdealizmin Yolculuğu

2002 yılı, Dicle Üniversitesinde bir haziran günü, Mesut Hayat’ın yaşamında dönüm noktasıydı. Türkçe Öğretmenliği diplomasını alarak donanımlı bilgisi ve öğretmenlik sevgisiyle yola çıktı. Çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan Diyarbakır’da kutsal görevine başlayıp Bursa’nın tarihi sokaklarında dolaştı, Malatya’nın tarih kokan sınıflarında bilgi dağıttı ve İstanbul’un karmaşasında öğrencilere Türkçenin inceliklerini öğretti.

Ancak Mesut’un heyecanı ve öğretme arzusu sınıf duvarlarıyla sınırlı değildi. 2005 yılında Türkçe öğretmenlerine kılavuzluk etmek amacıyla www.mesuthayat.com adlı Türkçe dersi kaynak sitesini hayata geçirdi. Bu dijital platform, kısa sürede Türkiye’nin en büyük Türkçe dersi kaynaklarına ev sahipliği yaptı, birçok öğretmen ve öğrenci için ışık oldu.

Mesut Hayat, bir idealistin ta kendisi. Gece gündüz demeden kaleminden düşen harflerle toplum için faydalı olacak kitaplar yazmaktan bir an olsun vazgeçmedi. Onun için yazmak, bir yaşam biçimi hâline gelmiş, bir öğretmenin sorumluluğundan öte, bir idealizmin izinde ilerlemektir.

Evli ve dört çocuk babası olan Mesut Hayat, ailesini ve öğrencilerini sevgiyle saran bir baba ve öğretmen portresini taşıyor. Kitapları, sadece Altın Karma Yayınlarında gün yüzüne çıkıyor ve bugüne kadar 30’dan fazla eseri bu yayınevinden okurlarla buluştu. Mesut Hayat’ın kelimeleri, sadece kağıda değil, aynı zamanda kalplere dokunuyor, bilgiyle donatılmış bir öğretmenin ötesinde bir yaşam rehberi olma yolunda ilerliyor.

 

mesuthocacom 5

* Eğitimci / Yazar 
* Türkçe Öğretmeni
* Altın Karma Yayınlarında Yazar
* Türkiye 1.si
* Evliya Çelebi’nin Torunu
* Çaysever
* LGS Hazırlık
Başa dön tuşu
Scott AjansScott Ajans tarafından ❤️ ile tasarlanmıştır