Dilimizin Zenginlikleri Projesi Aralık Ayı Raporu (İlkokul)

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Aralık Ayı Raporu (İlkokul)

Projenin Amacı

Dilimizin Zenginlikleri Projesi, öğrencilerin dilimizi daha iyi öğrenmelerini ve kullanmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilmiştir. Bu proje kapsamında, öğrencilere Türkçemizin zenginlikleri tanıtılmakta ve onların dilimizi daha etkili bir şekilde kullanmaları için teşvik edilmektedir.

Projenin Aralık Ayı Faaliyetleri

Aralık ayı içerisinde, proje kapsamında aşağıdaki faaliyetler gerçekleştirilmiştir:

  • Çocuk şiirleri okumaları yapıldı. Okunan şiirlerden seçilen bilinmeyen kelimeler öğrencilerle paylaşıldı.
  • Öğrencilerden bu bilinmeyen kelimelerden seçilecek en az üç kelimenin yer alacağı anlamlı bir cümle ve afiş oluşturmaları istendi. Bu yarışma ile öğrencilerin bilinmeyen kelimeleri daha iyi öğrenmeleri sağlandı. Bilinmeyen kelimeleri anlamlı bir cümle ve afişe dönüştürmek, öğrencilerin kelimelerin anlamını daha iyi kavramalarına yardımcı oldu Ayrıca öğrencilerin yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini geliştirmelerine de katkı sağladı.
  • Her sınıf için sınıfın en iyi cümlesi/afişi seçildi. Seçilen en iyi cümleler/afişler ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderildi.

Projenin Değerlendirmesi

Aralık ayı içerisinde gerçekleştirilen faaliyetler, genel olarak başarılı olmuştur. Öğrenciler, bilinmeyen kelimelerle anlamlı bir şekilde cümle ve yaratıcı afişler oluşturdu. Yarışma sonucunda il genelinden gelen eserler arasından seçilen en iyi cümle ve afiş, projenin internet sitesinde yayınlanacaktır. İlin en iyi cümleleri/afişleri sergilendi ve il birincisi ödüllendirildi.

Sonuç

Dilimizin Zenginlikleri Projesi, öğrencilerin dilimizi daha iyi öğrenmelerini ve kullanmalarını sağlamak amacıyla önemli bir adımdır. Projenin başarılı bir şekilde yürütülmesi için ilgili tüm paydaşların işbirliği içerisinde çalışması gerekmektedir.

Telif hakları Mesut Hayat Yayınlarına aittir. Kaynak gösterilmeden kesinlikle başka yerlerde paylaşılamaz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Scott AjansScott Ajans tarafından ❤️ ile tasarlanmıştır