İkinci Dönem Yapılacak Ortak Sınavlara İlişkin Kılavuz Yayımlandı

İKİNCİ DÖNEM YAPILACAK ORTAK SINAVLARA İLİŞKİN KILAVUZ YAYIMLANDI

 

Millî Eğitim Bakanlığınca 2023-2024 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde ülke genelinde yapılacak açık uçlu ve kısa cevaplı ortak sınavlara ilişkin kılavuz yayımlandı.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan kılavuza göre, 2023-2024 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde düzenlenecek olan ortak sınavlarla ilgili detaylar belirlendi. Bu kapsamda, 26 Mart 2024 Salı günü 6. sınıf Türkçe ve 9. sınıf Türk dili ve edebiyatı dersleri için yazılı sınavlar gerçekleştirilecek. 27 Mart 2024 Çarşamba günü ise 6. sınıf ve 9. sınıf matematik dersleri için ortak sınavlar yapılacak.

Sınavlarda kullanılacak soru tipleri de belirlendi. 6. sınıf Türkçe sınavında, çoktan seçmeli soruların yanı sıra açık uçlu ve kısa cevaplı sorular da yer alacak. Diğer yandan, 6. sınıf ve 9. sınıf matematik ile 9. sınıf Türk dili ve edebiyatı dersleri için ise açık uçlu ve kısa cevaplı sorular kullanılacak.

Bu sınavlar, öğrencilerin akademik başarılarını değerlendirmek ve öğrenme süreçlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenmektedir. Öğrencilerin sınavlara hazırlıklı olmaları ve belirlenen tarihleri göz önünde bulundurmaları önemlidir.

Kılavuz için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Scott AjansScott Ajans tarafından ❤️ ile tasarlanmıştır