Filistinli Çocuğun Çığlığı: Dünya Neden Sessiz?

Filistinli Çocuğun Çığlığı: Dünya Neden Sessiz?

a6vol11

Filistin’de çocuksan ölürsün,

Büyüksen direnirsin.

Hikâye bu kadar…

Dünya mı?

Aynı bildiğin gibi.

Yeni bir yıl geliyor diye ağaç süslemekle meşgul…

(Safiye Çetinkaya)

Filistin’de küçük bir çocuk soğuk ve gri bir duvarın arkasına sığınmış durumda. Gözlerindeki korku ve endişe adeta havadaki ağırlığı hissettiriyor. Bombardımanın ne zaman sona ereceği bilinmiyor ve çocuk, en değerli varlıklarının güvende olup olmadığını düşünüyor.

Duvarın ardından dışarı bakarken gördüğü manzara yüreğini paramparça ediyor. Şehir, geçmişin hatıralarını taşıyan yıkık dökük binalarla dolu. Evler, okullar ve hastaneler savaşın acımasız yüzü tarafından parçalanmış. Toprağa düşmüş umutlar, kaybolmuş hayallerin izlerini taşıyor.

Çocuk, bu dehşetin bir an önce sona ermesini diliyor. Gözleri, barışın güzellikleriyle dolu hayallere yönelmiş. Ailesinin ve arkadaşlarının birbirlerine sarılıp geleceğe umutla bakabilecekleri güvenli bir yuvaya kavuşmalarını istiyor. Belki de bu savaşın sona ermesiyle çocuklar oyun oynayabilecekleri güvenli bir dünyada yaşama şansını bulacaklar.

Dünya, Filistin’deki acıya kör ve sağır gibi kayıtsız. Herkes, yeni yıla dair neşeli planlar yaparken, ağaçları süslerken, hediyelerle güzelliklerle dolu bir atmosfer oluştururken, Filistin’deki çocuk sessizce kendi acı gerçekliğiyle yüzleşiyor.

Çocuğun kalbindeki soru işaretleri, neden onun yaşadığı acı ve ıstırabın bu renkli dünyanın içinde yok sayıldığını anlamaya çalışıyor. Diğerleri umutlarını tazeleyip mutluluğu kutlarken küçük çocuk, dünyanın bu acılı gerçekle nasıl başa çıkmayı reddettiğini düşünüyor.

O çocuk, yıldızların parladığı gecelerde dünya neden onun gözyaşlarına, çığlıklarına ve umutsuzluğuna kulak tıkıyor? Neden güzelliklerin arasında yaşamaya devam eden bu dünya, Filistin topraklarındaki çocukların yaşadığı acı gerçekliği görmemekte ısrar ediyor?

Belki de çocuk, bu sessiz kalan dünyaya karşı umudu ve adaleti haykırmak için içindeki güçle savaşmaya devam edecek. Belki de bir gün, dünya onun sesini duyacak ve Filistin topraklarında barışın çiçekleri açacak.

Filistin topraklarında umut güneşi doğacak ve barışın çiçekleri yavaşça yeşerecek.

Çocukların gülüşleri, Filistin topraklarındaki barışın filizlenmeye başladığını müjdeleyecek.

Bu topraklar, geçmişin acılarını unutup gelecekteki barışın renkli çiçekleri ile süslenecek.

Filistin topraklarında çiçeklerin açtığı gün umut rüzgarları tüm coğrafyayı sarmalayacak.

Filistin topraklarında yeşeren her çiçek, barışın gelişini müjdeleyen bir sembol olacak.

Filistin’in toprakları, barışın nefesini içine çekerek çiçeklerle dolu yeni bir döneme doğru ilerleyecek.

or9n0ks

#gazze #gazzedekatliamvar #savaşahayır #filistin #plastine🇵🇸

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Scott AjansScott Ajans tarafından ❤️ ile tasarlanmıştır