Göreve Yeni Başlayan Öğretmen Konuşması

Göreve Yeni Başlayan Öğretmen Konuşması

Sayın Müdürüm, değerli meslektaşlarım, sevgili öğrenciler,

Bugün, 24 Kasım Öğretmenler Günü. Bu anlamlı günde, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyorum.

Ben de bu yıl öğretmenliğe yeni başlayan bir arkadaşınızım. Bu mesleğe adım atarken büyük bir heyecan ve sorumluluk hissetmiştim. Şimdi bu duyguların daha da arttığını hissediyorum.

Öğretmenlik, kutsal bir meslektir. Bir öğretmen, sadece bilgi aktaran bir kişi değildir. Aynı zamanda, bir yol gösterici, bir sığınak, bir dosttur. Öğrencilerine, hayata dair en önemli değerleri öğretir. Onları, topluma faydalı bireyler olarak yetiştirir.

Ben, bu mesleği, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştirmek için seçtim. Onlara en iyi şekilde eğitim vermek için elimden geleni yapacağım. Onların iyi birer insan ve iyi birer vatandaş olmaları için çabalayacağım.

Bu yolda bana yol gösterecek olan, deneyimli meslektaşlarıma çok şey borçluyum. Onlardan öğrenecek çok şey var. Onların desteği ile bu mesleği en iyi şekilde icra edeceğime inanıyorum.

Sevgili öğrenciler,

Sizler, bizim geleceğimizsiniz. Sizlerin geleceği, bizim elimizde. Bu nedenle sizlere en iyi eğitimi verebilmek için elimizden geleni yapacağız. Bizler, sizlerin başarılı olmanız için varız.

Sizler de bizlere güvenin. Bizlere karşı saygılı olun. Bizlere yardımcı olun. Bizler, sizlerle birlikte daha güzel bir gelecek inşa edeceğimize inanıyoruz.

Bir kez daha tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

Teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Scott AjansScott Ajans tarafından ❤️ ile tasarlanmıştır