Her dönemin son haftası etkinlikler haftası olacak

Her dönemin son haftası etkinlikler haftası olacak

 

Bakan Tekin, “Birinci dönemin sonunda çeşitli etkinlikler organize ettik. İnşallah, haziran ayında ikinci dönemin son haftasında da aynı etkinlikleri organize ederek bu haftayı daha dolu dolu geçirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bakan Yusuf Tekin, çocukların okul bahçelerinde geleneksel oyunlarla zaman geçirerek hem obeziteyle mücadele etmeyi hem de dijital bağımlılıktan uzaklaşarak arkadaşlık bağlarını güçlendirmeyi amaçladıklarını belirtti. Bu nedenle, okul bahçelerinde gerekli düzenlemelerin yapılmasının önemine vurgu yaptı.

Her dönemin son haftasını etkinlikler haftası olarak ilan ettiklerini hatırlatan Tekin, “Bu proje kapsamında birinci dönemin sonunda çeşitli etkinlikler düzenledik. Haziran ayında ikinci dönemin son haftasında da aynı etkinlikleri organize ederek bu haftayı daha dolu dolu geçirmeyi hedefliyoruz. Çocuklarımızın bu etkinliklerden elde ettiği sonuçları görmek istiyoruz” dedi.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı için ÖSYM soru bankasına soru yazım çalışmalarına ÖSYM uzmanları, akademisyenler ve Bakanlığa bağlı okullarda görev yapan öğretmenlerin katıldığını belirten Tekin, YKS için hazırlanacak soru havuzunun Millî Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olacağını ifade etti. Öğrencilerin sınıf tekrarı ve devamsızlık affıyla ilgili aldıkları karar konusunda taviz vermeyeceklerini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Scott AjansScott Ajans tarafından ❤️ ile tasarlanmıştır