Mesleki Çalışmaların Tamamı İzlenecek

Mesleki Çalışmaların Tamamı İzlenecek

Öğretmenlerin ara tatil mesleki çalışmaları hakkında önemli açıklamalar…

24095628 oYba

Tüm yönetici ve öğretmenler, 19 Kasım 2023 tarihi saat 23.59’a kadar, Öğretmen Bilgi Ağı’nda (ÖBA) yayımlanacak olan “Bakanlığımız Birim Amirlerinin Sunumlarından Oluşan Eğitimler”i seyretmekle yükümlüdür.

Sunumlar, bir eğitimde ya da ayrı ayrı eğitimlerde yer alabilir. Bu detaylar, ÖBA’da yayımlanacaktır.

Mesleki çalışmalar çevrimiçi olarak yayımlanacak ve her yerden ve her saatte erişilebilir olacaktır. Bu sayede öğretmenler ve yöneticiler, mesleki çalışmalarını kendileri için uygun olan zamanda ve yerde tamamlayabileceklerdir.

Okul yöneticileri, okullarında görev yaptıkları süre boyunca mesleki çalışmaları da izleyeceklerdir. Bu şekilde, hem öğretmenlerin profesyonel gelişimine katkıda bulunulacak, hem de yöneticilerin idari sorumlulukları göz önünde bulundurulacaktır.

Öğretmenler, mesleki çalışmaları tamamlamaları halinde 15 saat ek ders ücreti alma hakkına sahip olacaklardır. Yöneticiler ise okulda bulunmaları nedeniyle sadece idari görevlerinden dolayı ek ders ücreti alacaklardır.

Bu eğitimler, öğretmenlerin ve yöneticilerin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak ve eğitim-öğretim sürecinin daha verimli bir şekilde yürütülmesine yardımcı olmak amacıyla düzenlenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Scott AjansScott Ajans tarafından ❤️ ile tasarlanmıştır