Öğretmen maaşlarında iyileştirme için Bakan Tekin tarih verdi

Öğretmen maaşlarında iyileştirme için Bakan Tekin tarih verdi

Ankara’da gerçekleşen bir görüşmede, öğretmenlerin temsilcileri Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e öğretmen maaşlarının ve ek ders ücretlerinin düşüklüğü konusundaki endişelerini ilettiler. Bakan Tekin, öğretmenlerin taleplerini değerlendirdiklerini ve maaş iyileştirmelerinin 2024’ün ikinci yarısından sonra hayata geçirilmesi için çalışmalara başlayacaklarını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin açıkladı! Sınıf geçmeden yeni düzenleme:  Türkçe ortalaması 70 olmayan… - Son Dakika Haberler

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen maaşlarının iyileştirilmesi konusunda bir tarih belirledi. Bugün Ankara’da gerçekleşen bir görüşme sırasında öğretmenlerin temsilcileri, Bakan Tekin’e öğretmen maaşlarının ve ek ders ücretlerinin düşüklüğü konusundaki endişelerini ilettiler.

Bakan Tekin, bu konuda yaptığı açıklamada dünya genelinde yaşanan COVID-19 pandemisi ve ardından gelen savaşlar gibi nedenlerle ekonomik bir krizle karşı karşıya olunduğunu ifade etti. Ancak, öğretmenlerin maaşlarının iyileştirilmesi konusunda çalışmalar yapılacağını belirtti ve bu iyileştirmenin 2024 yılında gerçekleştirilmesi için uğraşacaklarını açıkladı.

Bakan Tekin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Dünyada COVID ve savaşlar yüzünden ekonomik kriz var. Mali konularda biraz izin verin (sabredin). Önümüzdeki yıl öğretmenlerin mali konularında iyileştirme yapılması için uğraşacağım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Scott AjansScott Ajans tarafından ❤️ ile tasarlanmıştır